Na obchvatu rozebírají lešení pod mostem, s příchodem jara začnou i zemní práce

 Kontrolní den na stavbě obchvatu Znojma, přinesl samé dobré zprávy. Na stavbě jde vše podle plánu a pracím přeje i počasí. Díky tomu mohli začít dělníci s rozebíráním lešení pod mostem na Přímětické ulici, který tu během necelých čtyřiadvaceti hodin vyrostl před dvěma týdny.


foto: archiv Města Znojma

Poděkování starosty

„Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem bydlícím u mostu na Přímětické za jejich pochopení při stavbě mostu, která probíhala i přes noc. Jak jsem se sám během večerní kontroly mohl přesvědčit, opravdu tu byl větší hluk,“ připomíná starosta Znojma Jan Grois.

Beton na mostu díky dobrým klimatickým podmínkám už uzrál, prošel prvními zátěžovými zkouškami, a tak stavbaři mohli začít s rozbíráním lešení pod mostem.

„Počítáme s tím, že skruž pod mostem rozebereme během deseti dnů, aby nejpozději v polovině března mohli započít práce na úpravě povrchů křižovatky. Vše se má stihnout nejpozději do 30. dubna, kdy končí uzavírka Přímětické ulice. Pokud nám bude přát počasí i další okolnosti, budeme chtít zprovoznit tuto ulici ještě před tímto deadlinem,“ říká Roman Daniel ze společnosti Silnice Group.

Zmizí odtud i podchod pro chodce, který tu byl vybudován speciálně kvůli tomu, aby pěší i cyklisté mohli bezpečně stavbou procházet.

Po rozebrání skruže totiž už podchod nebude potřeba.

Postupně bude probíhat také montáž protihlukových stěn, neboť sloupy pro umístění těchto stěn jsou již po celé trase hotové. Pracovat se bude posléze i na vybudování přechodových oblastí mostů.

S jarem se také rozjedou práce na trase obchvatu jako takové. Nyní se tu dokončují žlaby kolem hlavní trasy a obrubníky. Od dubna by pak měla začít pokládka poslední asfaltové vrstvy po celé trase.

Nejčilejší stavební ruch bude letos probíhat u napojení obchvatu na výpadovce na Prahu a Jihlavu. Ty s sebou přinesou i jistá dopravní omezení, o kterých budeme včas informovat.

Aktuálně stavěná část obchvatu o délce zhruba 3,5 kilometru od kasárenské po únanovskou křižovatku bude zprovozněna na podzim tohoto roku.

Informace o obchvatu Znojma

Stavba druhé části obchvatu je součástí souboru tří staveb severního silničního obchvatu města Znojma. S jejím budováním se začalo v lednu 2017 a hotovo má být na podzim 2019. Spolu s rozestavěnou I. částí a připravovanou třetí částí bude aktuálně stavěná část tvořit ucelený obchvat města.

Dokončený celý obchvat bude sloužit především k odklonu tranzitní dopravy mimo město Znojmo, což bude mít vliv na bezpečnost silničního provozu a zlepšení životního prostředí v celém městě.

Vybudováním obchvatu dojde také ke zvýšení plynulosti dopravy a tím i k úspoře nákladů a snížení emisí.

Investorem obchvatu je Ředitelství silnic a dálnic. Jak je celý obchvat Znojma naplánován, lze posoudit na videu.

Zuzana Pastrňáková tisková mluvčí Města Znojma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *