Jedna chata vykradena, druhou poničil strom

Rekreační objekty jsou v zimě často vyhledávanými lokalitami zlodějů. Z toho důvodu chatařské oblasti pravidelně několikrát za zimu policisté kontrolují.


foto: archiv Policie ČR

„Od začátku letošního roku jsme provedli deset kontrol v okolí Vranovské přehrady. Navštívili jsme 1 560 chat, což je zhruba polovina z celkového počtu rekreačních zařízení v teritoriu obvodního vranovského oddělení,“ vypočítala Lenka Drahokoupilová, tisková policejní mluvčí.

Na každém zkontrolovaném objektu policisté vždy zanechají majiteli vzkaz, který obsahuje datum návštěvy, zjištěné i nezjištěné závady a kontakt na služební telefon vranovských policistů. V hledáčku bezpečnostních sborů jsou především chaty v odlehlých a těžko dostupných místech.

„Při jedné kontrole jsme zjistili, že v rekreační oblasti zvané Jazovická Farářka spadl na chatu strom. Ihned jsme vyrozuměli majitele, který již provedl opatření a hlídce poděkoval. Ostatní zjištěné závady byly spíše drobnější. Jednalo se například o pootevřené okno v podkroví,“ doplnila Drahokoupilová.

Letos jsou známy dva případy neoprávněného jednání, v jednom z nich byl pachatel ihned dopaden.

„Prozatím evidujeme jedno násilné vniknutí do chaty a díky správnému postupu majitelů se nám podařilo pachatele zadržet přímo uvnitř objektu. V druhém případě se jedná o odcizení solárního panelu z rekreační chaty u vysočanského mostu, kterým se zabýváme. V podobných kontrolách budeme i nadále pokračovat,“ ubezpečila Lenka Drahokoupilová.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *