Loutky ožily a ukázaly, že umějí i mluvit

V pátek 1. března ve 13.13 hodin bylo ve firemní prodejně Excalibur City slavnostně otevřeno místo, kde promlouvají loutky a hračky z tradiční znojemské rodinné dílny Mašek. Celé odpoledne bylo věnováno hlavně dětem, pro které byl připraven bohatý program.Loutky ožily a ukázaly, co všechno umějí. A to ve dvou loutkových představeních. Děti se mohly s loutkami seznámit osobně, vyzkoušet si, jak se takové divadlo hraje a jak se loutka ovládá. Navíc si děti pohrály s dřevěnými hračkami nebo si odpočinuly v dětském koutku s omalovánkami. Pro každého malého návštěvníka a jeho doprovod byl přichystán také dárek a nechyběly ani dětmi oblíbené nafukovací balonky.

Žádné dítě nebaví nakupování, aniž by si nemohlo s hračkami pohrát. Ručně vyrobené loutky zase nerady leží v krabici. Chtějí, aby si s nimi někdo hrál a vyzkoušel, jak se ovládají – proto vzniklo místo přímo pro ně.

„Byla to obrovská legrace, tolik dětí pohromadě a tolik her, co jsme si spolu zahráli,“ říká Kašpárek. „Už si chci jen hrát a ne jen tak nečinně ležet v krabici a čekat, kdy si mě někdo vybere a vezme domů,“ dodává loutka Mařenky.

Znojemská rodinná firma Mašek vyrábí loutky, dřevěné hračky a dárkové předměty od roku 1990. Jejím hlavním posláním je dělat dětem radost. Proto firma podporuje loutkové soubory a nyní otevřela na hranicích s Rakouskem místo, kde chce veřejnosti přiblížit loutkářství – české nehmotné kulturní dědictví UNESCO. Firma Mašek přichází se svým konceptem hravé prodejny, s místem, kde si děti mohou se všemi loutkami a hračkami pohrát a vyzkoušet si, jak se ovládají. Pro děti bude pravidelně přichystán doprovodný program a různé soutěže.

text a foto: Lucie Bocková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *