1. SC Znojmo FK – Městský FK Chrudim 6:1 (2:1)

František Šturma musel v základní sestavě provést dvě změny. Kvůli červené kartě proti FC Vysočině Jihlavě se utkání nemohl zúčastnit Igor Cukovič, pro čtyři žluté karty stál David Helísek. Stejná záležitost do nominace nedostala ani Jakuba Teplého. Na místo Cukoviče a Helíska se od první minuty představili Filip Maksič a Šimon Šmehyl.


Ilustrační foto

První nebezpečnou situaci zápasu měli na svědomí hosté. Sixta ze standardní situace vyzkoušel pozornost Bučka, znojemský brankář s mírnými obtížemi vyrazil na roh. V osmé minutě se otevřelo skóre. Znojmo podniklo velmi rychlý přechod do útoku, na jehož konci byla vlastní branka Lukáše Mastíka – 1:0! Chrudim nepolevila, a naopak v jednadvacáté minutě vyrovnala, TOMÁŠ FRONĚK parádně zamířil přímý kop k tyči – 1:1. Po půl hodině se hosté mohli dostat k vedení, znojemské hráče však podržela dobře postavená tyč. A tak se radovali domácí fotbalisté. Další přímou akci na bránu završil DAVID MACHALÍK, hráč na hostování z FC Slovácka obdržel povedenou přihrávku od Dženise Beganoviče – 2:1. Dvě minuty před koncem prvního poločasu se výborně blýskl Antonín Buček, který na brankové čáře zneškodnil střelu Vašulína. Následnou dorážku hostujícího výběru obětavě zastavil Jakub Kučera.

Právě Kučera zkraje druhého poločasu musel opustit hřiště, na jehož místo se ve Znojmě poprvé dostal Van-Dave Harmon. A útočník z Libérie byl hodně vidět. Ještě před tím však začal úřadovat DOMINIK KUNCA. Nedávno sedmadvacetiletý fotbalista v pětapadesáté minutě do běhu získal skvělý míč, chvíli poté udělal kličku brankáři, aby zvýšil skóre – 3:1. Za osm minut později svoji rychlost uplatnil Harmon, který v tváři v tváři Mrázkovi neuspěl. Chytře si však počkal na KUNCU a ten udeřil podruhé – 4:1. Znovu to byla dvojice Harmon, Kunca, která připravila pátou branku Znojma. Prvně jmenovaný po efektní kličce byl faulovaný ve vápně Chrudimi a Dominik Kunca dokonal hattrick – 5:1. Na ten navázal ještě Muamer Avidč, znojemský stoper se po rohu Kuncy uvolnil v šestnáctce soupeře a stanovil tak konečný stav – 6:1.

Šoba, Štohl – 1. SC Znojmo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *