Případ lékařky, jež byla v listopadu napadena na centrálním příjmu, policie stále prověřuje

Koncem listopadu minulého roku přivezli policisté na centrální příjem znojemské nemocnice muže k ošetření. Službu konající zdravotníci požádali policisty, aby z bezpečnostních důvodů zůstali přítomni. Avšak ve chvíli, kdy muže lékařka ošetřovala, jím byla napadena. Než stihli policisté zakročit, způsobil jí zranění, kvůli kterým je doposud v lékařské péči.


Ilustrační foto

Tiskový mluvčí znojemské nemocnice Pavel Jajtner nás požádal, abychom o této události neinformovali a podrobnosti i totožnost zraněné lékařky neuváděli.

Ne zcela standardní, ale pochopitelné žádosti Pavla Jajtnera jsme se rozhodli vyhovět především s ohledem na očividnou citlivost případu. Momentální stav napadené lékařky a povahu zranění tedy konkretizovat nebudeme, přestože nám podrobnosti a identita nejmenované známy jsou.

Na druhé straně jsme mimo jakoukoli pochybnost přesvědčeni o tom, že podobné kauzy by neměly být přecházeny mediálním mlčením už jenom z toho důvodu, že se mohou stát varováním pro ostatní.

Povolání lékaře se v poslední době stává stále rizikovějším a útok pacienta na zdravotnický personál není ničím výjimečným. Informovat právě o takových věcech má pak jediný klíčový smysl – může v podobných situacích zabránit nejen poškození zdraví, ale možná i zachránit život.

Není tomu tak dávno, co rodina pacienta v břeclavské nemocnici napadla nejen lékařku, ale také několik zdravotních sester, které skončily v pracovní neschopnosti.

Případ vzbudil nejen v Břeclavi značné emoce a vedení nemocnice se snažilo situaci uklidnit, k čemuž následně došlo.

Událost podrobně popsal server www.idnes.cz, aniž by se snažil napomoci uklidnění situace tím, že by o případu nereferoval.

V souvislosti s napadením ve znojemské nemocnici jsme oslovili tiskovou policejní mluvčí Lenku Drahokoupilovou, která stručně sdělila, že případ policie stále prověřuje.

Podle našich informací útočník trpí psychickými problémy.

Dominik Burdel

Vlastimil Mrva

1 komentář: „Případ lékařky, jež byla v listopadu napadena na centrálním příjmu, policie stále prověřuje

  • 14.11.2019 (19:52)
    Permalink

    Nějaký vývoj případu? Copak policie zjistila? Jak je možné, že byla lékařka napadena, když byli u vyšetření policisté? Ráda bych na tyto otázky dostala odpovědi.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *