Případ lékařky, jež byla v listopadu napadena na centrálním příjmu, policie stále prověřuje

Koncem listopadu minulého roku přivezli policisté na centrální příjem znojemské nemocnice muže k ošetření. Službu konající zdravotníci požádali policisty, aby z bezpečnostních důvodů zůstali přítomni. Avšak ve chvíli, kdy muže lékařka ošetřovala, jím byla napadena. Než stihli policisté zakročit, způsobil jí zranění, kvůli kterým je doposud v lékařské péči.


Ilustrační foto

Tiskový mluvčí znojemské nemocnice Pavel Jajtner nás požádal, abychom o této události neinformovali a podrobnosti i totožnost zraněné lékařky neuváděli.

Ne zcela standardní, ale pochopitelné žádosti Pavla Jajtnera jsme se rozhodli vyhovět především s ohledem na očividnou citlivost případu. Momentální stav napadené lékařky a povahu zranění tedy konkretizovat nebudeme, přestože nám podrobnosti a identita nejmenované známy jsou.

Na druhé straně jsme mimo jakoukoli pochybnost přesvědčeni o tom, že podobné kauzy by neměly být přecházeny mediálním mlčením už jenom z toho důvodu, že se mohou stát varováním pro ostatní.

Povolání lékaře se v poslední době stává stále rizikovějším a útok pacienta na zdravotnický personál není ničím výjimečným. Informovat právě o takových věcech má pak jediný klíčový smysl – může v podobných situacích zabránit nejen poškození zdraví, ale možná i zachránit život.

Není tomu tak dávno, co rodina pacienta v břeclavské nemocnici napadla nejen lékařku, ale také několik zdravotních sester, které skončily v pracovní neschopnosti.

Případ vzbudil nejen v Břeclavi značné emoce a vedení nemocnice se snažilo situaci uklidnit, k čemuž následně došlo.

Událost podrobně popsal server www.idnes.cz, aniž by se snažil napomoci uklidnění situace tím, že by o případu nereferoval.

V souvislosti s napadením ve znojemské nemocnici jsme oslovili tiskovou policejní mluvčí Lenku Drahokoupilovou, která stručně sdělila, že případ policie stále prověřuje.

Podle našich informací útočník trpí psychickými problémy.

Dominik Burdel

Vlastimil Mrva

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *