Kabaret U Dobré pohody

Prvního března jsem zhlédl v našem krásném znojemském divadle představení „Kabaret U Dobré pohody“ v režii Martiny Výhodové – Valíkové. Už dlouho jsem ve znojemském divadle nezaznamenal takové nadšení, jednak samotného souboru, ale i diváků, kteří byli v divadle přítomni.Formát dřívější televizní zábavy podle Gustava Oplustila navodil od prvních okamžiků úžasnou atmosféru. V podstatě se Praha přestěhovala do Znojma. Staropražské písničky s dobovým hudebním doprovodem, vtipné scénky s dobře vypracovanými pointami, jednoduchá, ale výstižná dekorace, krásné kostýmy – to všechno sálalo do hlediště takovou silou, že i publikum bylo strženo nadšením účinkujících. Soubor Martiny Výhodové prokázal v tomto představení vysokou profesionální úroveň, za kterou by se nemuseli stydět ani herci v samotné Praze.

Představení bylo kouzelným i přítomnosti samotného autora tohoto formátu televizní zábavy pana Gustava Oplustila.

Jen při letmé konverzaci s ním po představení bylo vidět jeho překvapení a nadšení z profesionálního výkonu znojemského souboru.

Tuším, že Martina tímto ušlechtilým počinem pohnula zeměkoulí, že její krůčky zanechávají na divadelní scéně, a to nejen na té znojemské, nesmazatelné stopy.

Pokud se Martině již dříve podařilo v Praze uskutečnit s tímto souborem představení se hrami Voskovce a Wericha, tak s tímto představením bude mít do Prahy dveře dokořán, a troufám si tvrdit, že i Pražáci přijmou toto provedení s nadšením.

Gratuluji Martině k úspěchu, gratuluji celému souboru i všem, kteří se na tom podíleli, a také všem těm, kdo představení podpořili.

Na závěr si už jenom můžeme přát, aby se na naší scéně tento Kabaret u dobré pohody objevil ještě několikrát.

Dobrá pohoda se tam nabízí jako luxusní pokrm na zlatém podnose a věřte, že chutná.

Jiří Koukal

Dramaturgie, režie Martina Výhodová Valíková. Taneční choreografie Eva Lettlová. Hudební spolupráce Oldřich Bašus, Jan Jeřábek, Pavel Hlávka, Zdeněk Dvořáček. Hudba Jan Jeřábek (basa), Zdeněk Novotný (bicí), Tereza Stromková (housle), Milan Žídek (akordeon). Kostýmy Viliam Špilaj, Alena Schweda. Masky Michala Vyhnánková, Pavlína Raabová. Vlásenky Květoslava Turoňová. Rekvizity Zdeněk Šilhán, Tomáš Bauer, Karel Bobek, Milan Stehlík. Světla Jiří Komenda. Zvuk Jan Jeřábek, ml. Jevištní technika Boris Výhoda. Účinkují Vlasta Bastlová, Tomáš Bauer, Karel Bobek, Romana Boorová, Martina Boudná, Jana Březovská, Jitka Bulínová, Věra Burianová, Simona Culková, Vojtěch Čabala, Vladimír Doležal, Pavlína Elsnicová, Jan Frýdek, Lucie Fučíková, Petr Chaloupek, Kamil Chaloupka, Aleš Chmelík, Marie Koukalová, Emilie Mácová, Dana Nemčoková, Oto Paul, Hana Slaná, Milan Stehlík, Marie Straková, Lenka Šťavová, Pavel Trochta, Martin Turek, Marek Vodák, Tomáš Žiaček, Martina Výhodová, ml. a její Monky j.h.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *