Martin Pánek není jen hráč, ale i trenér dorostu

Mezi mnoha domácími znojemskými florbalovými kategoriemi najdeme i dorostence, které vede sám jinak stále ještě aktivní hráč Tipsport Superligy Martin Pánek.Martine, jak se to dá stíhat? Hrát a trénovat?

Jelikož jsem pracovníkem klubu na plný úvazek, tak se to dá stíhat dobře. Kromě trénování mám na starosti také marketing našeho oddílu. S kolegy Kubou Martinkem a Honzou Šťastníkem máme práci a tréninky rozvržené tak, abychom dobře stíhali i působení v A-týmu, ať už na pozici trenérů nebo na pozici hráče, což je můj případ.

Jak dlouho už v tomto kolotoči jsi? Myslím, jak dlouho vůbec florbal hraješ a jak dlouho ho trénuješ?

Florbal hraju celkově již 12. nebo 13. sezonu, teď přesně nevím. S tím souvisí i moje fungování v áčku, ve kterém jsem se objevil poprvé, ještě jako junior, před 6 možná 7 lety. Své kategorie jako hlavní trenér vedu teprve druhou sezonu, ale už předtím jsem pomáhal s trénováním mládeže na velkých turnajích, jako je například Prague Games nebo Hummel Open Game.

A jak si florbalový dorost TJ Znojmo Laufen CZ pod tvým vedením vede?

Mám z kluků velkou radost. Oba ročníky, jak 2003, tak i 2002 mám již druhý rok po sobě, a ten progres je obrovský. Převážně u mladších kluků, kteří tuto sezonu přešli ze starších žáků do dorostu je vidět velký rozdíl a to ve všech aspektech: síla, rychlost, přehled o hře, a hlavně individuální herní kvalita. Naopak nemůžu zapomenout na dva kluky narozené v roce 2002, a to na Lukáše Matouška a Honzu Benka, kteří se dostali do užšího výběru české reprezentace U17. To je pro mě to měřítko; ne kolik máme bodů v tabulce, nebo kolik jsme vstřelili v daném utkání gólů, ale to, když vidím, že “moji“ hráči se mohou rovnat s těmi nejlepšími v republice.

Kdo Martina Pánka k florbalu přivedl, v které kategorii začínal, jaké má trenérské a hráčské ambice a jaký je jeho dosavadní největší florbalový úspěch, se dočtete v aktuálním vydání Znojemska dostupném na všech novinových stáncích nebo online zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *