Radnice sklidila pochvalu i od opozice

Zastupitelé odhlasovali zrušení poplatků za předzahrádky. Doposud v městské památkové rezervaci a ostatních částech města podnikatelé platili korunu za metr čtvereční denně.

„Chceme tak podpořit místní podnikatele a slibujeme si od toho oživení centra města v nadcházející turistické sezoně,“ řekl starosta Jan Grois.


ilustrační foto

Tento krok byl jednohlasně přijat a vedení města za něj sklidilo pochvalu i od opozice.

„Chci poděkovat vedení města, že se vracíme do stavu, který byl zrušen v roce 2014 vaším vedením, pane starosto, kdy jste působil jako místostarosta. Děkuji, že jste zmoudřeli a vracíte se k této podpoře podnikání,“ glosoval návrh Jiří Kacetl z opozičního uskupení Pro Znojmo.

Předzahrádky ovšem stále musejí dodržovat předepsaná pravidla a nesmějí vybočovat stylem z historického rázu Znojma.

„Chceme, aby vkusně doplňovaly ráz historického centra Znoj ma. V tomto jde Znojmo příkladem celé republice a na tom určitě nechceme nic měnit,“ dodal Grois.

Po zrušení místního poplatku jsou žadatelé o povolení umístění předzahrádky povinni opětovně požádat o souhlas s umístěním předzahrádky na majetkovém odboru. V případě, že budou chtít umístit předzahrádku na chodníku či místní komunikaci, jsou i nadále povinni hradit správní poplatek.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *