Nejúspěšnější sportovec okresu Znojmo za rok 2018

Dne 21. února proběhlo ve znojemském divadle vyhlášení ankety o nejlepší sportovce našeho okresu za rok 2018.

 Předseda Okresního sdružení ČUS Znojmo Zdeněk Kolesa celou akci slavnostně zahájil a dále předal mikrofon milé moderátorce večera Barboře Černoškové, která nelenila a hned začala vyhlašovat výsledky ankety ve všech kategoriích…Sportovní talent okresu Znojmo za rok 2018

(Předávající –  Marie Bernardová, Jan Pausar, Pavel Málek a Blanka Zahradníková-Kašparová)

10.TOMÁŠ WIRGLER – TENIS – Mistr ČR v soutěži družstev babytenisu, 3. místo na MČR jednotlivců v babytenisu, vítěz Jihomoravského okruhu O pohár hejtmana JMK, vítěz 10 celostátních turnajů v kategorii babytenis.

9.DAVID SÚKUP – TAEKWON-DO – 2x Mistr ČR a 4. a 5. místo na MS.

8.ELIŠKA KRAJČOVÁ – TJ ZNOJMO ODDÍL ATLETIKY – účastnice Mistrovství ČR dorostenek v hodu kladivem 3 kg výkonem 53,92m. V roce 2018 byla Eliška zařazena do sportovního centra mládeže a byla vybrána do reprezentačního družstva dorostenek. Další výsledky: Mistrovství ČR do 22 let – kladivo 4kg 9. místo výkonem 47,46; Mistrovství ČR dorostenek-hod diskem 1kg 6. místo výkonem 33,85; Mistrovství Moravy a Slezska-hod kladivem 3kg 1. místo výkonem 55,57, hod diskem 4. místo 33,85; Mezistátní utkání dorostu ve Slovinsku-6. místo v hodu kladivem výkonem 55,55.

7.ROBERT KNEBL – VK PFN Znojmo – Přímětice – kapitán týmu starších žáků – momentálně 3. místo v Českém poháru 2018/2019, 1. místo v krajském přeboru 2018/2019, v reprezentaci JmK, 2018 – vítěz Poháru ministryně školství ZŠ ve volejbale, širší reprezentační výběr ČR, opakovaně vyhlášen jako nejlepší hráč mezinárodních volejbalových kempů v Luhačovicích.

6.ELIŠKA MUDRYCHOVÁ – BIKETRIAL – „Mistryně ČR v cyklotrialu 2018“ /1. místo kat. Girls/ – „Vítězka českého poháru v cyklotrialu mládeže 2018“ /1. místo kat. Girls/ – Přebor ČR v biketrialu 2018 3. místo kat. Femine, reprezentantka ČR na Světových hrách mládeže v cyklotrialu 2018 v Itálii /18. místo kat. Girls/ – reprezentantka ČR na MS v biketrialu 2018 na Sardinii 2018 /12. místo kat. Femine/ a na ME v biketrialu 2018 /5. místo kat. Femine/.

5.FILIP ČAJKA – TJ ZNOJMO ODDÍL PLAVÁNÍ – 11 medailí – mistrovství ČR žactva 4×1. místo, 5x 2. místo, 2x 3. místo, mezinárodní závody Vídeň – 2×1. místo + 3. místo, člen juniorské reprezentace ČR.

4.ADÉLA DRŽMÍŠKOVÁ – PLAVECKÝ KLUB ZNOJMO, Z.S. – Letní Mistrovství ČR Plzeň 2018 -1. 200 motýl, 2. 100 motýl, 100 a 200 volný způsob, 3. 200 polohový závod, Zimní MČR M. Boleslav 2018 1. 200 motýl, 2. 100 motýl, 3. 100 a 200 volný způsob. Časem 2:27.72 na 200 metrů motýlek se nominovala do juniorské reprezentace ČR a zároveň tímto časem v Praze – Podolí na Mistrovství ČR seniorů 2018, obsadila celkové 12. místo mezi dospělými! Na Letním MČR 2018 v Plzni bronzová medaile ve smíšené štafetě 4×50 m (motýl) – PK Znojmo.

3.RENÉ VYMĚTAL – BIKETRIAL – „Mistr ČR v cyklotrialu 2018“ /1. místo kat. Minime/ – „Vítěz českého poháru v cyklotrialu mládeže 2018“ /1. místo kat. Minime/ – „Přeborník ČR v biketrialu 2018“ /1. místo kat. Minime/, reprezentant ČR na Světových hrách mládeže v cyklotrialu 2018v Itálii /13. místo kat. Minime/, člen stříbrného týmu ČR v soutěži národů /2. místo/ – reprezentant ČR na MS v biketrialu2018 na Sardinii 2018 /7. místo kat. Minime/ a na ME v biketrialu 2018 /7. místo kat. Minime/.

2.VERONIKA KUBOŠNÁ – KLUB SPORTOVNÍ GYMNASTIKY ZNOJMO – vícemistryně ČR, toto umístění získala na mistrovství ČR ve Znojmě, další medaile ze soutěží republikového významu – 7x zlaté (Tábor, Pelhřimov, Znojmo, Rosice, České Budějovice, Jindřichův Hradec, Znojmo), 4x stříbrné (Poděbrady, Brno, M ČR Znojmo, Jindřichův Hradec), 2x bronzové (Brno, Bedřichov), bronz na krajském přeboru v Brně spolu s družstvem KSG Znojmo ve II. lize, postup na M ČR družstev v Praze ve II. lize – nejmladší účastnice. Poprvé letos mohla statovat na M ČR a hned získala titul vícemistryně.

1.ADAM HLOBEŇ – TJ ZNOJMO ODDÍL PLAVÁNÍ – OH mládeže Argentina 12. místo a ME juniorů 13. místo + 45 medailí – mistrovství ČR dorostu 5×1. místo+ 7×2. místo+ 2×3. místo, mistrovství seniorů ČR -2. místo + 3. místo, mistrovství Slovenska 4×1. místo+2×2. místo, mistrovství Rakouska 2. místo, mistrovství Vídně 4×1. místo.

Sportovní kolektiv  – seniorský tým okresu Znojmo

(Předávající – Tomáš Třetina a Pavel Štohl)

5. 1. SC Znojmo – muži – fotbal – na jaře 2018 se podařilo tomuto družstvu udržet příslušnost ve Fortuna národní lize, což je 2. nejvyšší fotbalová soutěž v ČR, po podzimu jim v novém soutěžním ročníku zatím patří 13. příčka

4. Orli Znojmo – lední hokej – již tradiční účastník mezinárodní hokejové ligy EBEL, na konci minulého soutěžního ročníku se mužstvu nepodařilo probojovat do play off, v letošním ročníku mají do play off nakročeno.

3. TJ Sokol Tasovice – fotbal – „A“ tým mužů TJ Sokol Tasovice hraje fotbalovou divizi, tedy čtvrtou nejvyšší fotbalovou soutěž a minulou sezónu obsadil 4. příčku, zatím nejlepší umístění v tasovické historii.

2. Znojmo – Knights – americký fotbal – družstvu amerických fotbalistů se podařilo 2 roky neprohrát a dokázali opět postoupit o soutěž výše a to do III. Divize rakouské soutěže amerického fotbalu.

1. TJ Znojmo LAUFEN CZ – „A“ tým mužů – florbal – mužstvo dokázalo v infarktovém sedmém utkání baráže o udržení v prodloužení vítězným gólem udržet nejvyšší florbalovou soutěž Tipsport superligu, v letošním ročníku to bude opět boj o záchranu příslušnosti v superlize, ale věříme v úspěch a držíme pěsti.

Sportovní kolektiv – juniorský tým okresu Znojmo

(Předávající – Petr Augusta)

5. TJ Znojmo LAUFEN – starší žáci U15 florbal – Vítězové United World Games 2018 ve florbale. Mladší žáci ovládli svoji kategorii (BOYS U13) na neoficiální olympiádě mládeže v rakouském Klagenfurtu.

4. TJ Znojmo – oddíl atletiky – družstvo juniorů – Družstvo juniorů doplněné dorostenci soutěžilo v Mistrovství Moravy a Slezska. Tato kategorie je silně obsazena družstvy z předních moravských oddílů. Družstva doplněné studenty Gymnázia Polesného v silné konkurenci družstev obsadilo na Evropském školním sportovním festivalu v Geislingenu 2. místo.

3. Klub sportovní gymnastiky Znojmo – mladší žákyně – 3. na přeboru Jihomoravského kraje v Brně – II. liga, postup na M ČR v Praze – II. liga družstev 17. místo. Družstvo děvčat letos zúročilo několikaletou každodenní přípravu a po třech letech vybojovalo postup do nejvyšší soutěže II. ligy na M ČR.

2. TJ Znojmo LAUFEN – starší žáci U15 florbal – Vítězové United World Games 2018 ve florbale, ovládli svoji kategorii (BOYS U15) na neoficiální olympiádě mládeže v rakouském Klagenfurtu. Florbalového turnaje se zúčastnilo hned několik zemí: Česká republika, Rakousko, Maďarsko, Slovinsko, Francie a Švýcarsko. United World Games 2018 se celkem zúčastnilo přes 10 000 sportovců!

1. VK Znojmo – Přímětice – volejbal mladší žáci – Mistři České republiky pro rok 2018 v kategorii mladších žáků, vítězové Jihomoravského poháru ve své věkové kategorii. Na MČR mladších žáků byly členům vítězného družstva uděleny i individuální ceny: Adam Vítámvás – nejlepší nahrávač MČR Tomáš Bartoš – nejvíce bodující hráč MČR Zdeněk Švaříček – osobnost MČR V rámci krajské soutěže, kvalifikace na MČR i ve finálovém turnaji MČR tým ani v jednom utkání neprohrál.

Osobnost okresu Znojmo v oblasti sportu

(Předávající – Jan Blaha, Libor Hanzal a Michaela Sobotová)

JAROSLAV PEŘINKA – Dříve aktivní sportovec a funkcionář oslavil 70 let. Atlet: závodil v nejslavnějších letech znojemské atletiky za TJ Znojmo, hlavně skokan do dálky, výkonem 662 cm držel okresní rekord mužů přes 20 let. Triatlonista: průkopník triatlonu v 80.letech na okrese, v roce 1993 mistr republiky veteránů, účastník ME v Maďarsku. Hokejista: hrál v letech 1970-80 v krajských soutěžích za Agropodnik Znojmo, předchůdce HC Orli. Rozhodčí: stále aktivní rozhodčí hokeje, volejbalu a atletiky. Funkcionář: v letech 1986-2003 předseda TJ Sokol Božice, dlouholetý člen VV OV ČSTV a OS ČUS Znojmo. Dnes místopředseda OS ČUS a předseda okr. volejbalového svazu Znojmo.

IVANA KŘÍSTELOVÁ – SPORTOVNÍ GYMNASTIKA – duše Klubu sportovní gymnastiky Znojmo, kde sbírá se svými svěřenci jako trenérka úspěchy ve všech věkových kategoriích. Organizátorka Znojemské kladinky a v roce 2018 také mistrovství ČR v gymnastice dívek, juniorek a žen ve znojemské sportovní hale.

IVAN JANUŠKA – TJ SOKOL ŠANOV – V roce 2018 absolvoval mnoho běžeckých závodů po celé ČR a ve své věkové kategorii nad 60 let jich 30 vyhrál. Z těch hlavních např. vyhrál Český pohár zimního běhání. Získal první místa na akcích Běhej lesy v Lednici, Masaryk run v Brně, RunCzech v Olomouci. V říjnu se stal mistrem ČR v krosu (12,4 km) v Rudicích na Blanensku. Vyhrál i Třebíčský běžecký pohár. Vánoční běh Elektrokov ve Znojmě běžel již 33x a ten poslední se mu konečně podařilo vyhrát.

Sportovní akce okresu Znojmo za rok 2018

(Předávající – PETR ŠÍMA a LIBOR TVARŮŽEK)

3. LOUKA PLNÁ DĚTÍ – POŘADATEL OKRESNÍ SDRUŽENÍ ČUS ZNOJMO – 3. ročník náborové akce na koupališti, kde si děti okresu Znojmo mohly vyzkoušet na 17 sportovních odvětví. Účast 700 dětí ve věku 6 – 9 let.

2. FESTIVAL DRAČÍCH LODÍ – TJ ZNOJMO ODDÍL KANOISTIKY – Každoročně pořádaná akce s účastí 7000 návštěvníků a z toho 3000 závodníků v několika dnech.

1. MISTROVSTVÍ ČR V GYMNASTICE DÍVEK, JUNIOREK A ŽEN – KLUB SPORTOVNÍ GYMNASTIKY ZNOJMO – Mistrovství ČR pořádal Klub sportovní gymnastiky Znojmo v roce 2018 vůbec poprvé. Na dvoudenní akci se kvalifikovalo 191 závodnic ze 48 oddílů, což je dosavadní rekord. Vysokou úroveň závodnic hodnotila čtyřicítka rozhodčích nominovaných Českou gymnastickou federací.

Trenér okresu Znojmo (Předávající – JIŘÍ HAMZA)

MARIO ZELENÝ VOLEJBAL – VK PFN Znojmo – Přímětice – dovedl svůj tým 7. třídu žáků k titulu mistrů ČR, vyhráli Jihomoravský pohár 7. tříd žactva, 8. místo krajský přebor

Sportovec okresu – SYMPAŤAČKA

(Předávající – Karel Podzimek, Dominik Burdel, Dalibor Krutiš a František Střecha)

LUCIE DVOŘÁKOVÁ – VK PFN Znojmo – Přímětice –   3. místo v republikovém finále v soutěži O pohár ministra školství pořádaným AŠSK, v téže soutěži vybrána do „all star teamu“ jako nejužitečnější hráčka. V roce 2018 byla kapitánkou týmu VK Znojmo-Přímětice se kterým získala 2.místo v krajské soutěži.

Sportovec okresu Znojmo pro rok 2018

(Předávající – Jakub Malačka, František Koudela, Jana Pejchalová, Jan Grois, Zdeněk Kolesa)

10. TOMÁŠ SVOBODA – TJ ZNOJMO ODDÍL ATLETIKY – Mistrovství ČR do 22 let 7. místo v hodu kladivem 7,26kg výkonem 48,98. V kategorii do 22 let je Tomáš v celostátních tabulkách na 5. místě; je nejlépe bodujícím závodníkem v soutěži družstev mužů v II.l lize.

9. MARTIN PÁNEK – TJ ZNOJMO LAUFEN – FLORBAL – Člen florbalového oddílu TJ Znojmo LAUFEN CZ. ČLEN týmu na Akademickém mistrovství světa v polské Lodži (2018). Díky skvělým výkonům naší reprezentace se tak i Martin Pánek může pochlubit titulem akademického mistra světa!. Aktuálně třetí nejproduktivnější hráč Znojma v Tipsport Superlize.

8. RENÉ VYMĚTAL – BIKETRIAL – Mistr ČR v cyklotrialu 2018 kategorie Minime – „Vítěz českého poháru v cyklotrialu mládeže 2018“ /1.místo kat. Minime/ – „Přeborník ČR v biketrialu 2018“ /1. místo kat. Minime/ – reprezentant ČR na Světových hrách mládeže v cyklotrialu 2018v Itálii /13. místo kat. Minime/, člen stříbrného týmu ČR v soutěži národů /2. místo/ – reprezentant ČR na MS v biketrialu 2018 na Sardinii 2018 /7. místo kat. Minime/ a na ME v biketrialu 2018 /7. místo kat. Minime/.

7. ONDŘEJ BERNARD – TAEKWON-DO – MISTR ČR Tul (technické sestavy) A mistr ČR v disciplíně Matsogi ( sportovní boj ). 3.místo na MS v Buenos Aires, Matsogi ( sportovní boj ) a 5.místo na MS v Buenos Aires, v disciplíně Wirok ( silové přerážení ).

6. ADAM HLOBEŇ – TJ ZNOJMO ODDÍL PLAVÁNÍ – Mistrovství ČR seniorů – 2. místo a 3. místo, mistrovství Slovenska 4×1. místo+2×2.místo, mistrovství Rakouska 2. místo, mistrovství Vídně 4×1. místo.

5. MARTIN ŠINDELÁŘ – TJ ZNOJMO LAUFEN – FLORBAL – Člen akademické reprezentace pro Akademické mistrovství světa v polské Lodži (2018). Naše reprezentace zvítězila v každém utkání a Martin Šindelář se tak stal akademickým mistrem světa ve florbale! Aktuálně nejproduktivnější hráč Znojma v Tipsport Superlize. Za rok 2018 dokázal v nejvyšší florbalové soutěži posbírat 47 kanadských bodů. Martin Šindelář se objevil hned dvakrát na soustředění české reprezentace před MS 2018 v Praze. Znojemský florbalista roku 2018.

4. VIKTORIE BULÍNOVÁ – RK VALETUDO ZNOJMO – vítězství v Národním Poháru (Vstupní pohár podmiňující účast v České reprezentaci v Muaythai), 5. místo na Mistrovství Evropy v Muaythai, KAUNAS open otevřené mistrovství Litvy v Muaythai 2. místo, WAKO Evropský pohár v K1 2. místo.

předávající: Radní JmK JUDr.

3. ZUZANA ŠKARKOVÁ – LUKOSTŘELBA – TJ SOKOL ŠANOV – Mistryně ČR v juniorech v terčové lukostřelbě, vicemistryně ČR mix týmů dospělí v terčové lukostřelbě. Úspěšný rok osmnáctileté střelkyně. Hned v první sezoně na olympijské sedmdesátimetrové trati dosáhla na titul juniorské mistryně ČR. Obsadila druhé místo v poháru ČLS a na mistrovství republiky dospělých ve Znojmě získala stříbro v mix týmech.

2. VERONIKA KOLNÍKOVÁ – TJ ZNOJMO ODDÍL PLAVÁNÍ – 40 medailí na mistrovstvích a mezinárodních závodech – mistrovství ČR seniorů 1.místo a 5x 3.místo, mistrovství Slovenska 4x 1.místo a 3x 2. místo a 2x 3.místo, medaile získala také na mezinárodních závodech na Slovensku a ve Vídni.

1. VASIL DUCÁR – BOXING KLUB ŘEŠETO ZNOJMO – Mistr světa IBF profi box v roce 2018, držitel interkontinentálního pásu WBF, nejvýše postavený český boxer napříč vahami.

Závěrečné slovo zdařilé ankety pronesl starosta města Jan Grois.

(Pořadatel akce: Okresní sdružení  ČUS Znojmo. ZÁŠTITA NAD AKCÍ: Hejtman JmK Bohumil Šimek a starosta Znojma Jan Grois. HLAVNÍ PARTNER: Město Znojmo. Sponzoři a partneři: Město Moravský Krumlov, Město Miroslav, Město Jevišovice, Městys Blížkovice, Obec Dobšice, Excalibur City, jehož součástí je i dětský svět Merlin´s Kinderwelt, Znovín Znojmo, Vinné sklepy Lechovice, Vinice Hnanice, SOU a SOŠ Přímětická, Ondrášovka, Znojemská beseda, Znojemský městský pivovar.

Zpracoval: Libor Duchoň

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *