Pravého houbaře nevyžene z lesa ani sníh

Je to pravda odvěká, že houby dělají českého člověka. A nejen ty, co rostou, když je teplo, ale i takové, jež vyraší i pod sněhem. Přes den ovšem teploty musejí vykazovat hodnoty nad nulou, jinak houba pochopitelně neroste. Penízovka sametonohá, Jidášovo ucho, hlíva ústřičná anebo poměrně vzácný pařezník pozdní.


Penízovka sametonohá, houba s mohutným léčivým potenciálem, roste celoročně; foto: www.fresh.iprima.cz

Všechny jmenované exempláře jsou jednak mimořádně chutné a druhak ještě navíc mimořádněji zdravé (vyjma pařezníku, jenž svou chutí příliš neoslní). Věc má ovšem několik háčků. Ne každý houbař chodí na lov v zimě a ne každý houbař ví, kde zmíněné exempláře hledat.

Nastane-li obleva, což v polovině února právě nastalo, je onen kýžený nejpříhodnější čas pro úspěšný zimní sběr hub, poněvadž během mrazů plodnice zimních hub nerostou.

Odborníci však radí, že nejméně vhodné – ba možná i poněkud nebezpečné – jsou houby, které zmrznou a zase rozmrznou. Konzumaci sice lze s trochou odhodlání přežít, ale není o co stát.

Mykologický expert Jihomoravského muzea Znojmo Radomír Němec klasifikuje momentální houbovou situaci jednoznačně: „Na tak příznivou sezonu jsme čekali dlouhé roky. Dostatek sněhové nadílky zajišťuje potřebnou vláhu, která je pro růst hub nutná. Houbám ovšem nahrávají i teploty nad nulou, ovšem s košíkem je nutno vyrazit nikoliv do hor, kde je nejchladněji, ale do níže položených oblastí.“

Celý článek najdete v aktuální čísle ve všech novinových stáncích nebo online zde.

Vlastimil Mrva

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *