Mládežka znovu postoupila do republikového finále základních škol ve florbalu!

V úterý 19. února se v Litomyšli odehrála kvalifikace na republikové finále ve florbalu. Do tamní haly se sjely školní týmy, které zvítězily v Pardubickém kraji, Vysočině a ZŠ Mládeže jako vítěz Jihomoravského kraje. Na republiku do Mladé Boleslavi mezi šest nejlepších týmů České republiky mohl postoupit pouze vítěz. 

Mládežka se pro postup rozhodla udělat maximum, a tak tým vyrazil do Litomyšle o den dříve. Den před turnajem měli kluci na programu prohlídku města a večerní trénink. To, že si naši žáci mohli ráno trochu pospat, byl příjemný bonus.

Do úterní eliminace jsme vstoupili zápasem proti ZŠ Smetanova Skuteč – vítezi Pardubického kraje. Po velkém úvodním náporu soupeře, kdy se nám podařilo udržet stav 0:0, se hra trochu uklidnila a její průběh se pomalu začal přesouvat na druhou polovinu hřiště. Byli jsme to my, kdo otevřel první skóre. Závěrem první třetiny jsme přidali ještě jednu branku. Bohužel stav 2:0 se nám nepodařilo udržet, a tak po jedné standardní situaci a tréstném nájezdu bylo vyrovnáno. I přes drtivou převahu v poslední třetině se nám nepovedlo gólově odskočit. Zápas skončil remízou 2:2.

Pokud jsme chtěli postoupit, museli jsme v druhém zápase bezpodmínečně porazit Vysočinu, a to nejlépe vysokým rozdílem skóre vstřelených branek. ZŠ Nuselská Havlíčkův Brod pro nás byla velká neznámá, protože svůj první zápas na kvalifikaci hrála proti nám. Naši florbalisté to ovšem zvládli ve velkém stylu. Převaha byla tak veliká, že soupeř mohl brát za úspěch, když se mu podařilo přejít na naši polovinu. Konečný výsledek 9:0 mluvil za vše. Teď už nám zbývalo než doufat, že Pardubice Vysočinu takovým rozdílem neporazí. Neporazily. Tým z Pardubic zvítězil 6:1. Tento výsledek nám zajistil vytoužený postup na republiku.

Nelehký úkol, který jsme si stanovili na začátku školního roku, se podařilo splnit. Teď uděláme vše pro to, abychom do Znojma přivezli medaili. Finálový turnaj pro nejlepších šest škol naší země se odehraje 28. – 29. března v Mladé Boleslavi. Tak nám držte palce.

Jan Vyskot

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *