V září 2018 vznikl tým ROCKETS Znojmo!

Ještě na konci loňské sezony se mohlo zdát, že ženskému florbalu ve Znojmě definitivně odzvonilo. Opak je však pravdou.Začalo to nejspíš na přátelském turnaji rodičů proti dětem, lépe řečeno dcerám, pořádaném u příležitosti zakončení sezony kroužku mladých florbalistek na ZŠ JUDr. Mareše. Maminky, které celý rok svým dcerám poctivě fandily, vzaly do rukou florbalky a zjistily, že to není žádná legrace. Ale také zjistily, že je legrace při hře a že je láká poznat blíže sport, který trénují jejich dcery. A trenér Zdeněk Frank zase zjistil, že jej láká znovu sestavit ženský tým a vrátit znojemskému ženskému florbalu jeho místo v lize. A protože myšlenka je matkou činu, vznikl v září 2018 tým ROCKETS Znojmo.

U jeho zrodu stálo zhruba 14 členek, ale jejich počet se trénink od tréninku zvyšuje. Mimo zmiňovaných maminek jej tvoří také bývalé hráčky různých florbalových týmů, ale také fotbalistky, volejbalistky nebo zkrátka dámy, které chtějí udělat něco pro sebe ve skvělém kolektivu. I věkové rozpětí hráček je poměrně široké, nejprve tu byly jen plnoleté dámy, ale brzy se k nim přidaly i dívky školou povinné a díky pohodové atmosféře, která v týmu panuje, byly přijaty jako benjamínci týmu. Pro mladší hráčky je přítomnost starších motivací k snaze se jim vyrovnat a pro dříve narozené kolegyně zase nutnost dokázat mladším, že ještě zdaleka nepatří do „starého železa“.

A příjemné klima se velmi pozitivně odráží i na výsledcích z turnajů. Ze zatím tří odehraných turnajů si naše ženy přivezly pět výher a drží se v tabulce na třetím místě, což je na nováčka v soutěži velice slušný výkon. Doufejme, že ani při posledním z letošních turnajů naše hráčky štěstí neopustí, protože se bude odehrávat 19. dubna ve znojemské sportovní hale a jistě je přijde podpořit řada fanoušků.

Za celý realizační tým spolku Znojemský pozdní sběr z. s., který zastřešuje nejenom tým Rockets Znojmo, bychom chtěli děvčatům poděkovat za obrovské nasazení, které hře i tréninkům věnují a popřát jim pevné zdraví a hodně úspěchů v turnajích i v životě.

Rockets Znojmo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *