Přijďte diskutovat o zeleni do Domečku

Město Znojmo zve všechny na veřejné projednání projektu Zelené cesty města Znojma, které se uskuteční v úterý 19. února od 16.00 hodin v Domečku (budova České spořitelny) na Pontassievské ulici. „Pokud vás zajímá, jaký je současný stav zeleně ve Znojmě a jak by se zelené plochy mohly rozvíjet do budoucna, přijďte a zapojte se do diskuze,“ zve místostarosta Jakub Malačka.


Místostarosta Jakub Malačka

Veřejné projednání je součástí projektu Zelené cesty města Znojma, na který získalo Město dotaci ve výši více než 550 000 korun a jehož cílem je zpracovat expertní analýzu stavu zeleně a vypracovat strategický dokument rozvoje zelených ploch, a to ve spolupráci s veřejností.

Projekt je rozdělen na tři etapy, v rámci každé z nich proběhne jedno veřejné projednání. To únorové představí první etapu, která analyzuje současný stav systému zeleně ve Znojmě. „Na úvodní projednání zveme občany poprvé do Domečku. Jsme rádi, že se nám tak brzy po koupi budovy podaří využít první prostor právě pro setkání s veřejností,“ informuje místostarosta Malačka.

Návštěvníci půjdou vchodem České spořitelny a dál do sálu v prvním patře. Diskuzi povede projektant Pavel Šimek se svými kolegy, se kterými spolupracuje Město například i na revitalizaci Jubilejního parku.

Veřejné projednání, stejně tak jako jiná setkávání a veřejné diskuze mezi vedením Města Znojma a veřejností, se koná pod záštitou projektu Zdravé město Znojmo.

Znojmo vstoupilo do asociace Národní sítě Zdravých měst ČR na podzim 2013 a zahájilo tak projekt Zdravé město Znojmo. Jeho hlavním cílem je podpora zdraví a kvality života obyvatel prostřednictvím zavádění zásad udržitelného rozvoje na místní úrovni, prostřednictvím strategického plánování, a především prostřednictvím spolupráce s veřejností.

Mezi hlavní aktivity Zdravého Znojma patří veřejná projednávání klíčových projektů s občany, pravidelná setkávání v rámci Fóra Zdravého města či kampaně ke Dni Země, Dni bez aut, Dnům zdraví či akce v rámci projektu Rodiny Okurkovy, který se zaměřuje na odpady, čistotu a zeleň ve městě.

Zuzana Pastrňáková tisková mluvčí Města Znojma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *