ŠKF iClinic Sereď (Slovensko, 1. liga) – 1.SC Znojmo FK 1:0 (0:0)

Úvodní zápas na lavičce Znojma skončil pro Františka Šturmu porážkou. V sobotu odpoledne naši fotbalisté nedokázali vstřelit ani branku na hřišti pátého výběru nejvyšší slovenské soutěže ŠKF iClinic Sereď, kde prohráli 0:1.


Ilustrační foto

Branky: 56. Gatarić z pen. ŽK: 3:5. ŠKF iClinic Sereď (Slovensko, 1.liga): Nwolokor (60.Penksa) – Mečiar (61. Hučko), Menich (46.Djiby Ba), Michalík (61.Menich), Sus – Pankarićan (79.Špehar), Baéz (82.Lukáčik) – Gatarič (66.Ulrich), Špehar (46.Bankole), Morong (82.Iván) – Kuzma (79.Bilas)

1.SC Znojmo FK: Buček – Helísek, Čukovič, Cheredea, Cihlář – Lacko, Dramé – Mudra, Beganovič, Van Dave – Kunca. Na lavičce se objevili: Atanackovič – Avdič, Kokorovič, Šmehyl, Marciuš, Teplý


Do své premiérové sestavy ve Znojmě zařadil František Šturma hned dva hráče na zkoušku. Konkrétně se jednalo o útočníka Dominika Kuncu, druhým byl útočně laděný fotbalista Van-Dave Harmon. Na lavičce se poté ještě objevil Šimon Šmehyl. Šturma v základní sestavě spoléhal na řadu zkušených fotbalistů, včetně brankáře Antonína Bučka a Tomáše Cihláře. Také jejich zásluhou znojemští fotbalisté v úvodním poločase neinkasovali. Jelikož ve vyrovnané půli nevyšla ani jedna ze čtyř střel, šlo se do kabin bez branek.

Druhý poločas začal lépe pro domácí fotbalisty, pro které se jednalo o generálku na nejvyšší soutěž. Pátý nejlepší tým slovenské ligy udeřil v šestapadesáté minutě, kdy se z nařízeného pokutového kopu prosadil Nikola Gatarič. Znojemským hráčům se během druhé půle podařilo vyslat čtyři střely na bránu, ani jedna však nemířila mezi tři tyče. V ostře hraném duelu tak více zaujaly čtyři žluté karty na straně Znojma.

Milan Šoba, Radek Štohl – 1. SC Znojmo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *