A-tým zvládl televizní utkání na výbornou!

V úterý 5. února se ve znojemské sportovní hale odehrálo televizní utkání mezi domácím LAUFENEM a brněnskými Buldoky. Jihomoravské derby bylo vysíláno živě na stanici ČT SPORT jakožto 23. kolo základní části Tipsport Superligy. Znojmo zvládlo tento duel skvěle a svého soupeře jasně přehrálo poměrem 9:4. Utkání sledovalo 475 diváků a domácí celek vedl k výbornému výkonu především skvělý fanklub Znojemských orlů, který přišel podpořit naše florbalisty!TJ Znojmo LAUFEN CZ – Bulldogs Brno 9:4

Znojmo začalo pod staronovým trenérem ve velkém tempu a Brňané byli zaskočeni. LAUFEN si od začátku utkání vytvářel brankové příležitosti a byl zcela jistě nebezpečnějším týmem. Poprvé rozjásal halu v čase 4:54 Tomáš Kucharič, který zakončoval do prázdné branky po krásné krosové přihrávce Martina Šindeláře. Znojmo výborně bránilo a hrozilo z protiútoků. Další branka domácích padla v přesilové hře, když Filip Horák ranou z první propasoval míček za Mázankova záda – 2:0.

Utkání pokračovalo ve stejném rytmu i ve druhé třetině. Opět to byli domácí, kteří přidali další branku. Tomáš Kucharič si vyměnil míček s Martinem Pánkem a po klasické kombinaci přihraj-běž zvyšoval již na 3:0. O šest minut později si tito dva borci vyměnili role, Kucharič přihrával a Pánek přesnou ranou pod víko skóroval – 4:0. Dočkali se i hosté, kteří v čase 35:42 snížili na 1:4 zásluhou Petra Koláčného.

Poslední perioda přinesla brankové hody, Znojmo se trefilo pětkrát a Buldoci třikrát. Nejprve se trefil krásně ranou z první exbrněnský Miroslav Kladivo a o minutu později vyprovodil Mazánka z brány svým druhým gólem v zápase Filip Horák. Druhou branku v zápase a čtvrtý kanadský bod přidal také obránce Martin Pánek, kterého krásně vybídl ke skórování jeho jmenovec Martin Šindelář. Radost si udělal i jeden z nejmladších hráčů LAUFENU Jan Novák, který zakončoval do odkryté branky krásnou kombinaci celé pětky – 8:2. Posledním znojemským střelcem a rovnou i střelcem hattricku se stal Tomáš Kucharič, který nekompromisně ze vzduchu uklidil míček do prázdné brány při powerplay Buldoků.

Znojmo ovládlo utkání na domácí palubovce a zaslouženě zvítězilo poměrem 9:4.

Branky (asistence) Znojma: Tomáš Kucharič (Šindelář), Filip Horák (Pánek), Tomáš Kucharič (Pánek), Martin Pánek (Kucharič), Miroslav Kladivo (Ďuriška), Filip Horák (Procházka), Martin Pánek (Šindelář), Jan Novák (Procházka), Tomáš Kucharič (Procházka)

Komentář trenéra hostů Davida Kyzlinka: „Dnes jsme bohužel podali ustrašený výkon. Narozdíl od domácích, kteří šli do každého souboje bez rozmýšlení. Bát jsme se přestali, až když bylo o utkání rozhodnuto, a to bylo samozřejmě pozdě. Gratuluji domácím k výhře.“

Komentář trenéra domácích: Pěkný odrazový můstek směrem k Play-Down. Výsledek pro nás nebyl tak důležitý jako předvedená hra a chuť plnit stanovené úkoly. Děkuji hráčům za zápas a ve čtvrtek zase do florbalové práce. Díky divákům za atmosféru, kterou v hale vytvořili.

-P-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *