Kvalitní přeshraniční spolupráce bude pokračovat i nadále

Zástupci české a rakouské strany se dohodli na pokračování přeshraniční spolupráce, jejíž dosavadní výsledky zůstávají kvalitní. „Jednání hodnotím jako nejlepší za posledních patnáct let. Bylo velice konstruktivní,“ komentoval momentální situaci Miroslav Kavka, ředitel nemocnice. Spolupráce obou zemí je ve znojemském regionu je jedinečná v celé Evropské unii.


Ředitel MUDr. Miroslav Kavka (uprostřed) se zástupci rakouské strany. foto: -bur-

Obě strany mají plánu pokračovat v tématech endometriózy a radioterapie. Postupně však hodlají rozvíjet i další. Chtějí také vytvořit expertní týmy jak z Dolního Rakouska, tak ze znojemské nemocnice, které budou identifikovat další oblasti možné spolupráce.

„Super pozitivní zůstává, že obě politické strany (česká i rakouská) nám vyjádřily podporu. Znojemská nemocnice nemá ambice zasahovat do zdravotnictví Dolního Rakouska, ale chce jí vypomoci v oblastech, například diagnostiky a vyšetření plic,“ konstatoval ředitel Miroslav Kavka.

Podpora programu jak české, tak rakouské strany, otevírá platformu ke spolupráci ve sférách, které jsou již potvrzené, ale dávají také možnost rozšíření obzorů.

„Rakouská strana má lepší technologie v oblasti nukleární medicíny, jako je třeba magnetická rezonance, dále také funkční vyšetření v oblasti alergologie a podobně. Má tedy k dispozici věci, které jsou hodně specializované,“ uzavřel ředitel Miroslav Kavka.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *