Vinařství Hanzel nejlepší s polosladkou Pálavou

Skvělého ohodnocení vinařské práce obdrželo Vinařství Hanzel spadající pod skupinu Lahofer za polosladkou Pálavu 2017, výběr z hroznů. Získalo na Salonu vín ve Valticích vítězství v kategorii B – vína bílá polosladká do 45 gramů zbytkového cukru.


Ilustrační foto

Vína byla vybrána ze 2 199 zaslaných vzorků, které se ucházely o stovku zlatých medailí Salonu vín.

Pozadu nezůstali ani další producenti ze Znojemské vinařské podoblasti. Hned čtyři zlaté medaile a možnost prezentace na Salonu vín získaly Vinné sklepy Lechovice za Veltlínské zelené 2017 VOC Znojmo, Ryzlink rýnský 2017 VOC Znojmo, Tramín červený 2017, výběr z bobulí a Ryzlink rýnský 2015, slámové víno.

Znovín Znojmo uspěl s dvojicí vín, Ryzlinkem rýnským 2015, pozdní sběr, a Sauvignonem 2016, pozdní sběr.

Dále získala po jedné zlaté medaili a právo prezentace ve Valticích vinařství Waldberg za Chardonay 2016, pozdní sběr, Vinice Hnanice za Chardonay 2017, výběr z bobulí a Vinařství Lahofer s Pálavou 2017, výběr z hroznů.

„Dvě zlaté medaile a jeden vítěz kategorie, plus devět stříbrných medailí  je pro nás historicky největší úspěch v Salonu vín České republiky, který považujeme za vůbec nejprestižnější vinařskou soutěž u nás. Obě zlaté medaile jsme za obě vinařství získali pro odrůdu Pálava, kterou naši sklepmistři umějí mistrovsky vyškolit,“ podotkl obchodní a marketingový ředitel skupiny Lahofer Daniel Smola.

-eis-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *