Na Znojemsku řádil falešný policista

Policie v těchto dnech zadržela šestačtyřicetiletého muže z Brněnska, který se měl vydávat za jejich kolegu. Do policejního týmu ale nepatřil. Dva znojemské podnikatele, kterým to tvrdil a chtěl od nich vymámit peníze, ale neošálil. Nepomohl mu ani policejní stejnokroj.


Ilustrační foto

„Podnikatele kontaktoval na konci letošního ledna,“ přiblížila detaily kuriózního případu policejní tisková mluvčí Lenka Drahokoupilová. Za jedním z nich zajel v černé Škodě Superb do autoservisu. Dovnitř vešel s policejní čepicí na hlavě a černou pracovní bundou. „Požadoval doklady od všech vozidel. Vysvětlil to tím, že některá auta mohou být kradená a proto vše musí prověřit.“ Majiteli autoservisu zároveň udělil pokutu bez písemného potvrzení. Tomu vše připadalo podezřelé a odmítl se dál bavit. Údajný policista nasedl do svého auta a s nepořízenou odjel.

„Druhému podnikateli zase slíbil vymožení dluhu. Jako policista je prý zárukou, že vše dobře dopadne. Za tuto službu však požadoval šedesát tisíc korun. Ani tentokrát nebyl úspěšný,“ doplnila Drahokoupilová. Obezřetní muži, které podvodník oslovil, vše raději oznámili.

Nad falešným policistou tak brzy spadla klec. Teď bude možná zpytovat svědomí ve vězeňské cele. Z trestného činu přisvojení pravomoci úřadu mu hrozí až dva roky odnětí svobody. Dva kusy služebního stejnokroje mu doma nezůstanou, ty musel hned po dopadení odevzdat.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *