V soutěži talentů skvěle obstál Jakub Ryšavý

Na brněnském výstavišti v pavilonu P se v termínu od 17. do 20. ledna konal mezinárodní veletrh cestovního ruchu GO a Regiontour. V letošním roce se na tomto veletrhu představilo 800 vystavovatelů z dvaceti zemí Evropy. Veletrh je reprezentační přehlídkou v dnešní době významného fenoménu cestovního ruchu. Tato akce je určena jak pro odborníky, to znamená pro ty, kteří se v cestovním ruchu pohybují ať přímo, či nepřímo, ale rovněž si své zde najdou i běžní zájemci, kteří si mohou vybrat z široké nabídky zajímavých produktů.Této prestižní akce se zúčastnili také studenti oboru Cestovní ruch ze znojemské střední školy na Přímětické. Žáci druhého ročníku tuto odbornou exkurzi organizovali a připravovali pro svoje o rok mladší spolužáky. Splnili tím praktickou část osnov. Vyzkoušeli si, jak dokážou na základě získaných teoretických vědomostí aplikovat své poznatky v reálném prostředí.

Na tomto mezinárodním veletrhu se také každoročně koná několik odborných klání. A právě 18. ledna zde proběhl již 25. ročník soutěže talentů pro cestovní ruch PROFI GO 2019.

Soutěž je určena studentům středních a vyšších odborných škol a jejím cílem je podpora uplatnění v oblasti cestovního ruchu. Podmínkou účasti je znalost alespoň jednoho světového jazyka. Do soutěže se tentokrát zapojili studenti třetího ročníku Jakub Ryšavý a Ondřej Benáček. Síly museli změřit se silnou konkurencí středních škol z Moravy a Slezska. Čekal je odborný kvíz, poznávání zahraničních a tuzemských pamětihodností a průvodcovský výklad o Praze v cizím jazyce. Žáky na tuto soutěž připravovala ing. Olga Kubová, která jim také poskytla pedagogický doprovod.

Brilantní angličtina a vystupování. Díky těmto dovednostem zaujal Jakub Ryšavý porotce a do Znojma si odvezl stříbro. Jeho hlavní odměnou je víkendový pobyt v hotelu Imperiál v Jeseníkách.

Mgr. Kateřina Kotoučová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *