Ode dneška si v Gránicích dejte pozor

Městské lesy začínají právě nyní provádět pravidelné ozdravění Gránického údolí. Kácení čeká převážně smrky napadené kůrovcem a staré nebezpečné stromy. Pro návštěvníky této oblíbené a vyhlášené lokality to znamená jediné: Dát si pozor!


foto: archiv redakce

„Od 4. února, kdy bude kácení zahájeno, mohou návštěvníci údolí narazit na těžkou techniku a při svých procházkách by proto měli dbát větší opatrnosti a řídit se pokyny na informačních cedulích a pokyny pracovníků provádějících těžbu. V souvislosti s pracemi prováděnými těžkou technikou mohou být poškozeny cesty. V případě potřeby budou opravy způsobené touto činností realizovány v následujících jarních měsících,“ informovala tisková mluvčí znojemské radnice Zuzana Pastrňáková.

Městské lesy se kromě údržby Gránického údolí starají také o naučnou stezku a její mobiliář včetně dřevěných soch zvířat z dílny řezbáře Martina Lichevníka. „Není to ani rok, kdy se Gránice potýkaly s vandalismem. Bohužel už v prvním měsíci tohoto roku Městské lesy evidují další škodu, a to na jedné ze soch (plastika lišky na snímku – pozn. redakce), která byla umístěna na přírodním dětském hřišti,“ doplnila mluvčí.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *