Láska ke studené vodě mu přinesla Lva

Ve sportovní žluté mikině a v kraťasech. Tak předstoupil před obecenstvo populární herec Pavel Nový, když se venkovní teploty pohybovaly kolem nuly a foukal silný vítr. Stalo se v Městské knihovně ve Znojmě v minulých dnech. 

Pavel Nový, známý otužilec, který se pravidelně objevuje mezi odvážnými plavci v mrazivé Vltavě, zkrátka nezklamal. V kraťasech totiž chodí běžně v jakémkoliv ročním období i doma po pražských ulicích.

Herce pozvala do zdejší knihovny pracovnice Hana Skleničková. Napadlo ji, že by zde mohly pořádat nejen besedy se spisovateli, ale i s osobnostmi, které rády čtou. „Je vždy zajímavé dozvědět se od nich, které knížky mají rády, jaká díla je inspirují. V případě Pavla Nového to je Shakespearův Falstaff, ovšem v překladu Jana Wericha. Kousek nám přečetl a svěřil se, že by si tuto roli také rád zahrál. Uchvátil mě svou bezprostředností, je to velmi sympatický člověk.“ popsala nadšeně Hana Skleničková.

A jak je to s hercovým otužováním? Otázka na toto téma padla z publika. Jak už uvedl i dříve, inspiroval se náhodně kolemjdoucím v Karlových Varech. Když se ale před deseti lety nakazil západonilskou horečkou po štípnutí komárem, náhle ochrnul a svému koníčku musel dát na chvíli sbohem. Nevzdal se však a bojoval. Po roce vyšel z rehabilitačního centra v Kladrubech už po svých jen s francouzskými holemi. Později přišla nabídka zahrát si jednu z hlavních rolí v českém filmu o otužilcích Bába z ledu. V užším výběru se společně s ním ocitl ještě herec Jaroslav Dušek, jenže ten neměl takové zkušenosti s otužováním, jako právě Pavel Nový. Ten nakonec za svůj herecký výkon, a tedy i za svoji lásku ke studené vodě, dostal Českého lva.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *