Neslyšící Simona Sekulová byla vyslyšena

Zpozornit by měli všichni sportovní nadšenci a fanoušci. Čtvrtý ročník závodu ve výběhu na radniční věž Znojmo Extreme 790 se koná v sobotu 22. června. A startovné opět poputuje na charitativní účely.


Simona Sekulová se znojemským starostou Janem Groisem. foto: archiv redakce

„Letos bychom chtěli podpořit Sportovní klub neslyšících Brno. Důvod je jednoduchý. Někdo v životě sice nemá tolik štěstí, ale přesto žije plnohodnotný život, a ještě navíc je inspirací pro nás ostatní. Třeba Znojmačka Simona Sekulová má náš velký obdiv – je neslyšící, miluje volejbal a hraje za Sportovní klub neslyšících v Brně, protože ve Znojmě žádný podobný klub není. Díky tomu, že jsou fakt dobří, už byli na turnajích po celé Evropě. Letos dokonce dostali pozvánku až do Japonska, ale protože si všechno hradí sami, je tento výlet nad jejich finanční možnosti,“ přibližuje okolnosti starosta Znojma Jan Grois.

„Když za námi Simona přišla s prosbou o finanční podporu, bylo jasno. Právě pro ni a celý sportovní klub neslyšících poběžíme letos závod ve výběhu na radniční věž Znojmo Extreme 790 a výtěžek ze startovného jim věnujeme. Sportovci musejí táhnout za jeden provaz! Zbývá dořešit pouze formality,“ dodává Jan Grois.

„Kde a jak se registrovat organizátoři včas oznámí. Se spuštěním registrace se pak počítá na jaře. Abychom zachovali symboliku 790 schodů a týmového ducha, bude se opět soutěžit v týmech, a to ve třech kategoriích – muži, ženy a mix,“ doplnila tisková mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

První ročník závodu Znojmo Extreme 790 se konal v roce 2016 a byl součástí oslav 790. výročí povýšení Znojma na královské město. Úkolem běžců je zdolat v týmu 790 schodů šest století staré radniční věže. Překážkou je účastníkům prašné prostředí, různé typy schodů i snížená viditelnost. Důležitá je tak nejen rychlost závodníků, ale také jejich šikovnost a obratnost.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *