100 let Československého plavání

Na tisíc hostů zaplnilo Fórum Karlín, aby si připomněli 100 let od vzniku českého a slovenského plavání, který se datuje 19. ledna 1919. Přesně na den po 100 letech zářily v Praze všechny nejvýraznější osobnosti českých, slovenských i československých plaveckých sportů.Celkem 113 z nich u příležitosti založení plaveckého svazu získalo speciální ocenění za své výkony a přínos pro naše plavání. Mezi oceněnými nechyběla Milena Duchková olympijská vítězka z Mexika 1968 a stříbrná z Mnichova 1972 v disciplíně skoků z věže. Dále se také zúčastnila slovenská plavkyně Martina Moravcová, držitelka 67 medailí z OH, MS a ME, která překonala sedm světových rekordů a získala dvě medaile na OH.

Město Znojmo zde reprezentovala nejvíce početná výprava z celé České republiky, co je pro naše město a TJ Znojmo převeliká pocta!!!

Do síně slávy českého plavání byli jmenováni:

Jiří Kyněra – jako jediný dokázal vychovat šest olympioniků z jednoho plaveckého oddílu.

Olga Šplíchalová – 6. místo na OH 1992 Barcelona, 2x OH.

Pavla Chrástová – Mistryně Evropy juniorů, bronzová medaile na ME, 1x OH.

Kristýna Kyněrová – Mistryně Evropy 1996, 3 medaile na ME juniorů, 2x OH.

Květoslav Svoboda – Vicemistr světa 2002, 4x stříbro na ME, 2x Mistr Evropy juniorů, 3x OH.

Pozvánku na galavečer dostala většina našich vynikajících plavců oddílu za celou historii, kteří se zúčastnili evropských či světových soutěží.

Účastníci světových soutěží:

Olga Šplíchalová, Kristýna Kyněrová, Pavla Chrástová, Petra Chrastová, Lenka Fialová, Magda Šplíchalová, Květoslav Svoboda, Michal Rubáček, Radek Beinhauer, Milan Malena, Pavel Tomeček, Přemysl Kratochvíl, Martin Havlík, Tomáš Nesiba, Marek Polach, Adam Hlobeň, Jakub Březina.

TJ Znojmo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *