Policisté dopadli celostátně hledaného muže

Majitele chaty v Horním Břečkově čekal nezvaný host. Uvnitř jejich rekreačního objektu se nacházel celostátně hledaný muž ozbrojený noži a pepřovým sprejem.


Ilustrační foto

„Když v pátek večer přijeli, měli podezření, že je uvnitř zloděj. Ihned zatelefonovali na linku 158 a do rekreačního objektu vůbec nešli. Postupovali správně, protože tím pachatele nevyrušili,“ informovala policejní tisková mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Zaskočený lupič se pokus policisty překvapit. Zakročil pohotový pes.

„V jedné z místností stál zády s kapucí na hlavě a odmítal se otočit. Když udělal prudký pohyb proti policistům, pes s náhubkem okamžitě zasáhl a svalil jej na pohovku. Tím významně přispěl k jeho bezpečnému zadržení,“ zmínila Drahokoupilová.

Pachatel nebyl pro policisty žádnou neznámou. Na svědomí má zřejmě desítku dalších vloupání nejen ve znojemském okrese.

„Zjistili jsme, že pětatřicetiletý muž s bohatou trestní minulostí figuruje z dosud zjištěných informací v pěti případech z Vyškovska, dvou ze Znojemska a po jednom z Blanenska, Hodonínska, Brněnska a Uherskohradišťska. Celková způsobená škoda je asi dvě stě tisíc korun. Pokaždé šlo o násilné překonání dveří nebo oken. Uvnitř pak prohledání místností a odcizení jídla, alkoholu, ale i různých věcí,“ dodala Drahokoupilová.

Muž z Vyškovska bude trestnímu stíhání čelit ve vazbě.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *