S jarem přijde teplo i do expozice pivovarnictví

Od října loňského roku probíhala rekonstrukce dalších prostor v budově varny v areálu bývalého pivovaru, kde je instalována expozice pivovarnictví. Díky stavebním úpravám, do nichž Město investovalo více než 1 350 000 korun, ji čeká celoroční provoz. Jakmile se na jaře expozice otevře, už se na zimu zavírat nebude.


foto: Znojemská Beseda

„Důležité pro zavedení celoročního provozu bylo zejména zavedení nového systému topení pro udržení stálé teploty. Ten zajistí, že exponáty trpící vlhkem nebudou muset mimo sezonu do depozitáře. Dále je zde nová místnost s pokladnou (dříve se vstupné kupovalo v informačním centru v Hradní ulici) a rovněž zázemí pro průvodce včetně sociálního zařízení,“ popsala tisková mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

„Prostory, ve kterých probíhala rekonstrukce, byly ve stavu, kdy se muselo dělat vše takzvaně od podlahy. Firma musela zajistit nové rozvody, vzduchotechniku či odpady. Při samotných pracích se objevovaly skutečnosti, které nebyly v žádných původních plánech. I tak se vše stihlo a věřím, že bude expozice nyní lákat místní i turisty po celý rok,“ vyjadřuje přesvědčení místostarosta Jakub Malačka, který je odpovědný za investice.

Stavební úpravy probíhaly pod dohledem památkové péče tak, aby byl zachován historický ráz budovy. Nyní čeká expozice pivovarnictví na dodání nábytku a její znovuotevření je v plánu začátkem jara. Návštěvníci budou moci opět zhlédnout například káď na výrobu kvasu, ve které jsou umístěny obrazovky s videosekvencemi, technologické původní zařízení z roku 1930 a další zajímavosti z tradice výroby piva ve Znojmě.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *