Orli Znojmo – Moser Medical Graz99ers 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Znojmo inkasovalo v první a druhé třetině vždy po jedné brance. V té závěrečné soupeř nejprve odskočil na třígólový rozdíl, Orlům se sice poté podařilo snížit, avšak rakouský tým korunoval svoji výhru čtvrtým zásahem, a domácí tak definitivně ztratili naději na první šestku.Branky a nahrávky: 54. Kalus (Matuš, Parkkonen) – 18. Colton Yellow Horn (Setzinger, Johansson), 28. Garbowsky (Hamilton, Weihager), 47. Grafenthin (Oberkofler, Oleksuk), 59. Yellow Horn (Loney, King). Rozhodčí: Gruber, Kincses – Nagy, Nemeth. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2328. Střely na branku: 40:45. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

ORLI ZNOJMO: Halász – Parkkonen, Sedlák, Vainonen, Tejnor, Lattner, Stehlík, Kruckovyč – Kalus, Stretch, McPherson – Hlava, Matuš, Luciani – Němec, Bartoš, Mrázek – Špaček, Novák, Oščádal – Bulín.

Moser Medical Graz99ers: Rahm – Jakobsson, Caito, Johansson, Weihager, Egger, Setzinger – King, Yellow Horn, Loney – Hamilton, Garbowsky, Pauschenwein – Oberkofler, Oleksuk, Grafenthin – Kainz, Zusevics, Natter.


Do prvního dějství vstoupily oba týmy rozvážně, v úvodu utkání se k žádným velkým šancím neschýlilo. Hru kouskovala častá vyloučení na obou stranách, která tvořila celkově divácky neatraktivní hokej. Takový stav rozčísla až ve dvanácté minutě šance Loneyho, který se zčistajasna objevil sám před Halászem, ten ale puk zachytil. Třetina pokračovala v duchu vylučování tak dlouho, až se Grazu podařilo jednu přesilovku proměnit. Colton Yellow Horn se dokázal prosadit rychlou střelou zápěstím, což bylo také z prvního dějství vše.

To druhé začali mnohem aktivněji domácí, ale ani Parkkonen ani Luciani, kteří se necelých dvacet vteřin po sobě ocitli před hostujícím gólmanem ve stoprocentních šancích, nedokázali švédskou akvizici Rahma překonat. Naopak Orli ve dvacáté osmé minutě inkasovali, Graz ve vlastním oslabení zvýšil již na dva góly, když se u odraženého puku zjevil Matt Garbowsky, jenž měl lehkou práci. Gól hosty nakopl, ale do konce prostřední dvacetiminutovky již další nepadl.

Do poslední třetiny vlétl Graz jako vítr, hned v jejím úvodu měl dvě nebezpečné šance, ale jak znojemská obrana, tak její gólman se blýskli v nejlepším světle. Hosté však nepolevili, a nakonec svůj tlak v gól proměnili. Dominik Grafenthin našel odražený puk před Halászem a velmi rychle se zorientoval a skóroval. Třetí gól zapůsobil jako červená látka na býka na domácí hokejisty, kteří na soupeře doslova vlétli.

Nejdříve Tejnor nastřelil tyč, následně se dostal do úniku Novák, ale byl faulován. Z nařízeného trestného střílení se neprosadil Mrázek, jehož bekhendový blafák se otřel o brankovou konstrukci. Znojmo ale vytrvalo, a nakonec branku slavilo, Marek Kalus tvrdou ranou k tyči snížil na rozdíl dvou tref. Orli se snažili, ale další zásah již nezaznamenali. Naopak na konci zápasu při hře bez brankáře ještě jednou inkasovali z hole Coltona Yellow Horna.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Těžko se mi zápas hodnotí. Odehráli jsme slušné utkání, Tomáš Halász zachytal výborně, ale neproměnili jsme naše šance. Některé snad ani nešly nedat. Soupeř z Grazu je tak zkušené a takticky vyspělé mužstvo, že jakoukoliv individuální chybu potrestá. My udělali tři a to proti takovému týmu nejde. Můžete se snažit jak chcete, ale jakýkoliv systém se zhroutí jako domeček z karet. Štve mě to víc než zápas, ve kterém dostaneme sedmičku. Je to pořád stejná písnička.

Petr Frömel, Vojta Pojer – OZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *