Oceněn byl už tucet pedagogů, kteří budou další?

Město již pošesté ocení pedagogické pracovníky škol a školských zařízení, jejichž ředitelé či kolektivy mohou nominovat ty výrazné osobnosti, jež si zvláštních díků zaslouží.


Ilustrační foto

Ocenění proběhne v kategorii výrazných osobností a jako ocenění dlouholeté tvůrčí pedagogické činnosti. Návrhy však může předkládat i veřejnost.

Rozhodujícími kritérii jsou mimořádná pedagogická, odborná a publikační činnost, nadstandardní práce, zpracování projektů a zapojení do mezinárodních programů, metodická činnost či výrazná prezentace školy na veřejnosti.

„Návrh lze podat pouze písemně vyplněným formulářem, který je nutné zaslat na znojemský odbor školství, kultury a památkové péče Městského úřadu, nám. Armády 1213/8, 669 22, a to do 28. února. Oceněné vybere zvláštní komise a jejich slavnostní vyhlášení proběhne v březnu u příležitosti Dne učitelů. Kritéria a nominační formulář jsou k nalezení na webu města www.znojmocity.cz,“ informovala za Město Znojmo Petra Maršounová.

Od roku 2014 už byl oceněn tucet pedagogů. Loni to byli Zdeněk Mikulič, dlouholetý ředitel Základní školy náměstí Republiky, a Vladimíra Březinová z Mateřské školy z náměstí Armády. V kategorii výrazných pedagogických osobností získaly ocenění dvě ženy: Ludmila Urbanovská z Mateřské školy Holandská a Marcela Přibylová ze Základní školy Pražská.

-TIK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *