Extravagantní espézetky? Příliš velký zájem o ně není!

Registrační značky na přání za sebou mají tři roky existence. Služba, která byla s velkou pompou zaváděna, postupně ztrácí zájemce.


foto: www.lidovky.cz, magistrát Města Liberce

„V loňském roce bylo na našem registračním místě přijato šestadvacet žádostí o registrační značku na přání. Od začátku roku 2019 byla přijata jedna žádost o značku na přání a jedna žádost o rezervaci,“ sdělil Petr Kolouch, vedoucí oddělení registru vozidel a registru řidičů ve Znojmě.

Důvodů, proč o ni není zájem, je více, mezi hlavní patří její cena.

„Poplatek za jednu tabulku této registrační značky na přání je 5 000 korun, což znamená 10 000 korun za dvě registrační značky pro osobní automobil,“ uvedl Petr Kolouch. Dalším negativem je i fakt, že pokud bude majiteli odcizena, anebo ji ztratí, nemůže žádat o opětovné vydání. Musí zažádat o jinou značku, a pokud bude opět stát o značku na přání, nevyhne se dalšímu poplatku v plné výši.

Dle serveru seznamzpravy.cz v prosinci uplynulého roku evidovalo ministerstvo dopravy v celé republice zhruba 11 100 registračních značek na přání. Největší zájem byl v roce 2016, kdy služba odstartovala, tehdy si za značku připlatilo 4273 zájemců.

V roce 2017 však počet klesl na 3 700 a za minulý rok to bylo jen 3 100 zájemců.

„Zájem o tuto službu je dnes minimální a nejedná se o rozšířenou záležitost,“ potvrdil klesající trend Kolouch.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *