Tříkrálová sbírka postupně odkrývá své poklady

Jen do 14. ledna měli koledníci Tříkrálové sbírky možnost obcházet domácnosti s pokladničkami označenými červeným logem Charity. Nyní zaměstnanci počítají výsledky. V minulém týdnu rozpečetili prvních necelých dvacet procent kasiček nashromážděných z terénu. Už tradiční ceremoniál probíhá pokaždé v zasedací místnosti Oblastní Charity Znojmo na Dolní České a má svá daná pravidla.


Tradiční Tříkrálová sbírka zavítala i na znojemskou radnici. Koledníky obdarovalo celé vedení města. foto: archiv Oblastní Charity Znojmo

Letošní tradiční Tříkrálová sbírka tak má na svém kontě zatím přes čtvrt milionu korun. Počtáři neobjevili jen peníze, také třeba lístek s telefonním číslem a nabídkou darování nábytku. Kardinální otázkou ovšem stále zůstává, zda sbírka nakonec vynese rekordní sumu. Trend několika předchozích let tomu nasvědčuje. V roce 2017 poprvé těsně překročila dvoumilionovou hranici, loni vhodili lidé do kasiček ještě víc.

Peníze spočítané přesně podle protokolu se posílají do ústředí Charity České republiky, odtud pak šedesát pět procent poputuje zpět do Znojma. Peníze budou například použity na nákup přenosného ultrazvuku pro pacienty Domácí hospicové péče, podporu služby Denního stacionáře sv. Damiána, na obědy pro děti z chudých rodin nebo na individuální pomoc lidem v nouzi.

Alžběta Janíčková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *