Gymnasté zahajují novou sezonu kempy s účastníkem ME, MS i Amerika má talent Danielem Radovesnickým

O víkendu 11. – 13. 1. bylo pro všechny nadšence gymnastiky uspořádáno hned několik akcí. Zatímco rozhodčí se pilně školili v pravidlech sportovní gymnastiky a učili se novinky závodního programu tak, aby byly náležitě připravené na novou jarní sezonu, chlapci a dívky měli možnost zúčastnit se gymnastických kempů pořádaných Českou gymnastickou federací.Chlapce i trenéra Jiřího Kostika čekal na gymnastickém kempu v Kolíně se svými trenéry Jaroslavem Chybou a Martinem Taftlem jejich nejúspěšnější odchovanec a současný reprezentant a několikanásobný mistr ČR, účastník ME i MS (i zábavné šou Amerika má talent) Daniel Radovesnický, který je pro naše chlapce velkým vzorem, což stvrzují slova jednoho z účastníků soustředění Robina Staňka: „Gymnastické soustředění v Kolíně bylo super! Škoda, že jsme přijeli pozdě, ale všichni na nás počkali, takže to bylo OK. Všichni jsme se něco nového naučili. Seznámili jsme se s novými kamarády, akorát jeden chlapec si zlomil nohu. Naštěstí nemusel podstoupit operaci a dostal jenom sádru, tak snad to bude v pořádku. Jinak jsme si trénink v Kolíně moc užili. Trenéři nám vysvětlili, kde děláme při cvičení chyby a jak se mají dané gymnastické cviky správně cvičit. Děkujeme všem trenérům za jejich bohaté zkušenosti, které nám jistě pomohou při závodech.  A už teď se těšíme na další gymnastické soustředění.“

 

Děvčata odjela s trenérkou Romanou Bedřichovou sbírat zkušenosti do gymnastického centra JOJO GYM v Dobřichovicích, kde se spolu s dvanácti družstvy děvčat z Čech, Moravy a Slovenska učila správným gymnastickým nácvikům prvků na veškerém gymnastickém nářadí, které dvě plně vybavené gymnastické haly v Dobřichovicích nabízejí. Naše děvčata samozřejmě nadchla molitanová jáma, kterou u nás ve Znojmě dosud nemáme, ale i trampolínový pás či samotná velká trampolína. Pro trenérku Romanu Bedřichovou byl zajisté kemp velmi přínosný, neboť nově nasbírané cenné rady a zkušenosti jistě brzy uplatní i na ostatních svěřených dětech při trénincích v našem klubu KSG Znojmo.

Děvčata, která se do úzkého výběru pro tento velmi vyhledávaný kemp nevešla, se aspoň natěsnala na novou kladinu, která tak prošla zatěžkávací zkouškou. Opožděný vánoční dárek si hned všechny dívky oblíbily. Doufejme tedy, že letos bude kladina naší disciplínou číslo 1. Zároveň děkujeme za příspěvek i veškerou podporu.

-IK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *