Na florbalový School Match přišla rekordní návštěva!

V pondělí 14. ledna se ve znojemské sportovní hale odehrálo historicky první florbalové školní utkání. Jednalo se o dohrávku 20. kola základní části Tipsport Superligy, ve kterém domácí TJ Znojmo LAUFEN CZ vyzvala Sokol Pardubice. Pořadatelsky mohou být Znojemští naprosto spokojeni, atmosféra byla bouřlivá, děti si užily maskota Superfinále-mana, a hlavně přišla rekordní návštěva! 672 fanoušků, to je nové číslo, které stanovuje rekord pro znojemský florbal na domácím utkání. Bohužel znojemský A-tým v tomto vypjatém zápase na body nedosáhl, výsledková tabule se nakonec po přestřelce zastavila na skóre 8:9.TJ Znojmo LAUFEN CZ – Sokol Pardubice 8:9 (2:5,3:3, 3:1)

Znojemští nastoupili do utkání rychlou brankou ve třetí minutě, když se prosadil Jan Novák. Jenže Pardubice během devíti minut první třetiny zcela otočily zápas ve svůj prospěch a skóre bylo až hrozivé – 1:5. Znojmo se ještě v první části oklepalo a v závěru snížilo díky přesné trefě Petra Čihala na rozdíl tří branek.

Druhá třetina začala gólem hostů a to nebylo na psychiku LAUFENU nic příjemného. Ale Znojmo zabralo a odpovědělo dvěma brankami během čtyř minut. Nejdříve se trefil obránce Horák a poté Jiří Salava. Gólová nadílka pokračovala, podruhé v zápase se posadil hostující kapitán Zozulák a o třicet dvě vteřiny později snižoval také svým druhým zásahem Novák – 5:7. Ve 32. minutě padly celkem tři branky, tu poslední vstřelil hostující Petr, jenž tak v polovině duelu zkompletoval hattrick.

Znojemští se o pauze dobře připravili na začátek třetí periody, po dalších trefách Filipa Horáka a Petra Čihala ve 42. minutě už prohrávali pouze o jednu branku. Srovnat se jim ale nedařilo, dobrou příležitost k tomu měli po vyloučení Oubrechta, jenže ani to jim nepomohlo. Naopak dvě minuty před koncem odskočily Pardubice na rozdíl dvou branek, a tak snížení Jirky Salavy devět vteřin před koncem už nemuselo hosty příliš trápit.

Branky (asistence) Znojma: Jan Novák (Šindelář), Petr Čihal (Kladivo), Filip Horák (Salava), Jiří Salava (Kriš), Jan Novák (Kucharič), Filip Horák (Čihal), Petr Čihal (Horák), Jiří Salava (Horák)

Komentář trenéra hostí Ladislava Štancla: „Všichni víme, jaká je naše pozice v tabulce a jak moc důležité body si odtud vezeme. Takové vítězství na morál nás musí nakopnout do dalších zápasů. School match se hrál ve vynikající atmosféře a děkujeme Znojmu za pozvání. I když to vypadalo, že si golmani budou muset vzít svářečské kukly, dopadlo to dobře, slunce se umoudřilo, a zvládli to i bez nich.“

Komentář trenéra domácích Karla Virgla: „Pokud budeme prohrávat po první třetině 2:5, těžko budeme zápasy vyhrávat. I přes zlepšený výkon ve zbytku utkání, jsme prohráli zaslouženě.“

-P-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *