Spolek Cyklo Klub Kučera Znojmo na veletrhu

Spolek Cyklo Klub Kučera Znojmo připravuje již osmým rokem na klíč pro BVV specializovanou část veletrhu pod názvem Cykloturistika nejen v regionech ČR. V této části se prezentují především výrobci a dovozci kol, elektrokol, koloběžek, přívěsů za kola, cestovní kanceláře, destinační společnosti, Asociace cykloměst a další subjekty v cestovním ruchu. Zastoupeny jsou i firmy zajišťující veškerou infrastrukturu pro cyklostezky a cyklotrasy.


Ilustrační foto: -eis-

Samostatnou prezentaci stejně jako v minulých letech věnuje spolek několika projektům, které dlouhodobě na Znojemsku realizuje:

  1. Mezinárodní cykloturistické centrum služeb a informací v ČR – jediné specializované informační centrum pro cyklisty v ČR.

SELF SERVICE – Místa technické a první pomoci – 30 kontaktních bodů vybavených zdravotnickým batohem a kufrem s vybavením pro základní opravy kol.

Žlutý anděl pro cyklisty – asistenční vozidlo pro zajištění oprav kol mimo informační centrum.

Mobilní informační služba – elektrokolo s vyškoleným cyklistou, který návštěvníkům Znojma poskytuje informace. Cyklisté vítáni – partner národního projektu pro certifikaci subjektů v cestovním ruchu.

V této části expozice zájemci získají veškeré informace nejen o cykloturistických aktivitách v regionu Znojemsko. Prostor pro prezentaci je věnován i dalším členům spolku ZnojmoRegion. Spolek jako zcela nový subjekt má za cíl jako destinační společnost koordinovat a podporovat aktivity a projekty směřující na rozvoj cestovního ruchu v regionu. Vytvořené zázemí pro prezentaci využije několik dalších firem z regionu, které se věnují cestovnímu ruchu.

Specializovaná prezentace Cykloturistika nejen v regionech ČR, která je nedílnou součástí veletrhu Regintour, bude opět obsahovat prezentace a nabídky různých firem a subjektů určenou pro zástupce státní správy a samosprávy. Podstatná část prezentace je ovšem věnována aktivitám, které budou vyhledávat především cyklisté.

Ve čtvrtek 18.1. se uskuteční v areálu cykloturistické prezentace zasedání správní rady Asociace cykloměst. Město Znojmo i spolek Cyklo Klub Kučera Znojmo jsou členy této asociace.  V pátek 19. ledna se na stejném místě sejdou členové České cyklofedrace na své valné hromadě. Cyklo Klub Kučera Znojmo je zakládajícím členem.

Spolek Cyklo Klub Kučera Znojmo v letošním roce nově zabezpečuje i část doprovodného pavilonu v pavilonu P. Šlapací kárky, testovací dráha kola a koloběžky, cyklistické kuriozity, dopravní testy, kreslené vtipy s vinařsko-cyklistickou tématikou a soutěže a další aktivity uvítají především rodiny s dětmi.

Návštěvníci veletrhu mohou během čtyř dnů získat množství tipů a námětů na své kratší nebo delší pobyty v různých destinacích České republiky a díky zastoupení zahraničních cestovních kanceláři i mimo ČR. S ohledem k velké konkurenci v cestovním ruchu se spolek Cyklo Klub Kučera Znojmo snaží systematicky a cíleně prezentovat turistické možnosti našeho regionu na několika veletrzích cestovního ruchu v ČR a zahraničí. Věříme, že naše projekty, které svojí rozmanitostí, netradičností a prospěšností napomáhají zvýšenému zájmu turistů o náš region. Velice nás těší, že naše aktivity směřované především na cyklisty  se setkávají z obrovským zájmem a díky tomu jsme jako destinace hodnoceni jako absolutní špička v péči o cyklisty v rámci  Evropy.

CKK Z.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *