FC Nitra – 1.SC Znojmo FK 4:4 (2:3)

Až na třetí pokus se znojemským fotbalistům podařilo v Tipsport lize bodovat. V zápase proti FC Nitře se zrodil další divoký výsledek, který se zastavil na skóre 4:4. Naši hráči se v první půli ujali vedení 3:1, soupeř poté stav otočil ve svůj prospěch. Až těsně před závěrečným hvizdem se podruhé v utkání trefil Jakub Teplý, pro kterého se jednalo o čtvrtou branku v přípravě.


Ilustrační foto

Branky: 16. a 45.Vestenický, 62.Taiwo, 79.Daněk – 24. a 90. Teplý, 29.Cheredea, 42.Helísek. FC Nitra: Hroššo – Křižan, Lebed, Valenta, Chovanec, Šimonič (C), Taiwo, Macho, Kunik, Vestenický, Farkaš. 1.SC Znojmo FK: Buček – Helísek, Dramé, Cheredea, Cihlář (C) – Kučera, Kokorovič – Marciuš, Beganović, Krčík – Teplý. Do druhého poločasu zasáhli také: Atanackovič, Avdić,, Malár, Hlůže.


Hlavní trenér Leoš Kalvoda doma nechal zkušené fotbalisty včetně Michala Ordoše nebo Matúše Lacka. Do Líšně již nepřicestovala dvojice Tomáš Mičola a Aleksandr Andrejič, ani jeden z hráčů ve Znojmě pokračovat nebude. Kalvoda tak s sebou vzal jen patnáct borců.

Stejně jako v předchozích dvou zápasech Tipsport ligy, ani ve středu dopoledne nástup Znojemským nevyšel. Znovu inkasovali jako první, konkrétně v sedmnácté minutě druhou povedenou akci Nitry završil Tomáš Vestenický – 0:1. Již za pět minut ale bylo vyrovnáno. Jakub Teplý se v pravý čas objevil na malém vápně, ze kterého nekompromisně zavěsil pod břevno – 1:1. Od první branky zápasu uběhlo deset minut a Znojmu se podařilo zvrátit vývoj duelu, v pokutovém území slovenského týmu se nejlépe zorientoval Oleksiy Cheredea – 2:1. Krátce po půlhodině hry Nitra předvedla fair play, když po přiznání jednoho z fotbalistů protivníka se nekopal roh. Ještě veselejší stav přišel ve dvaačtyřicáté minutě, kdy David Helísek vystřelil za vápnem, bezmocný Hroššo se po míči jen ohlédl – 3:1. Gólově bohatý poločas byl uzavřen úspěšnou penaltou šestého celku nejvyšší slovenské ligy.

Do druhé půle postupně naskočili Marko Atanackovič, Muamer Avdič, František Malár a Nicolas Hlůže, přičemž Atanackovič musel v polovině střídat kvůli zranění. Kromě nepříjemného okamžiku se lepší hrou prezentovala Nitra, která po závaru ve vápně vyrovnala v třiašedesáté minutě hry,– 3:3. Do vedení se Nitra dostala chvíli po střídání brankářské dvojice, nedůraz na levé straně potrestal jeden z fotbalistů slovenského výběru střelou k tyči – 3:4. Během druhého poločasu mělo Znojmo několik zajímavých příležitostí, dvakrát se neprosadil Teplý. V jednom okamžiku nadvakrát brankáře soupeře nepřekonal Beganovič. I přesto se zásluhou našeho kanonýra Kuby Teplého týmy rozešly smírně – 4:4. Znojemští fotbalisté tak před soustředěním v Chorvatsku, kam jedou ve čtvrtek, získali ve třech zápasech Tipsport ligy jediný bod.

Hlavní trenér Leoš Kalvoda: „Jednalo se o slušně odehraný zápas. Na obou stranách byly šance. Je pravdou, že na normální duel je těch branek moc. Ale pokud to tak bude padat pořád, tak proč ne. Fotbal na umělé trávě je rychlejší než na přírodní a je to úplné jiné. Vše nahrává tomu, že padá více branek.

Milan Šoba, Radek Štohl – 1. SC

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *