Vánoční florbalový turnaj se vydařil

Poslední čtvrtek v prosinci byl svědkem Vánočního florbalového turnaje chlapců 5. tříd ZŠ, který pro ně připravilo SVČ Znojmo. Zúčastnilo se ho deset týmů ze Znojma a okolí (ZŠ Mládeže White a Black, ZŠ Tasovice, ZŠ Vranov nad Dyjí, ZŠ nám. Republiky, ZŠ Judr. Mareše, ZŠ Prokopa Diviše, ZŠ Pražská, ZŠ Šumná a ZŠ Slovenská).Celkem se ve sportovní hale sešlo na 90 dětí. Hrálo se na dvou hřištích po pěti týmech, systémem každý s každým a následně o konečné pořadí se stejně umístěným týmem z druhé skupiny až do samotného finále. V něm se střetly týmy ZŠ Mládeže White a ZŠ Judr. Mareše a rozhodnout musely až samostatné nájezdy, v nichž rozhodl jediný gól a to do sítě týmu Mareše, a Mládeže White se tak staly vítězi celého turnaje. O třetí příčku se utkalo ZŠ nám. Republiky se ZŠ Prokopa Diviše a i zde to byl boj o každý centimetr hřiště, který nechtěl ani jeden z týmů dát zadarmo, a tak tím šťastnějším byli nakonec žáci z Republiky, kteří zvítězili 3:2 a odnesli si pohár za třetí místo.

Dalšími oceněnými byli za nejlepšího střelce turnaje Michal Navrátil z týmu ZŠ Mládeže White, nejlepší brankářkou byla zvolena Natálie Pánková ze ZŠ Pražská a nejužitečnějším hráčem turnaje byl vybrán Lukáš Světlík ze ZŠ Šumná.

Všem patří velké poděkování za skvělé výkony, ale ještě bych přece jenom chtěl vyzdvihnout originální dresy týmu ze ZŠ Vranov nad Dyjí, které si žáci vyrobili sami za pomoci paní učitelky Hany Slabé.

SVČ Zn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *