Dvojice kapsářek v mžiku obrala muže o 80 tisíc korun

Na konec loňského roku nebude nejspíš vzpomínat úplně v dobrém muž z našeho regionu. V obchodním centru u hraničního přechodu Hatě se stal obětí krádeže, když si na něj políčily dvě cizinky.


Ilustrační foto

Muže si vyhlídly už u bankomatu, kde si vybral hotovost ve výši 80 000 korun.

„Peníze si volně vložil do tašky, kterou měl zavěšenou přes rameno, a obezřetně si na ní zapnul zip. Neuběhla však ani hodina a byl nepozorovaně okraden. Případ se nám díky místnímu kamerovému systému a ve spolupráci s rakouskou policií podařilo objasnit. Zjistili jsme, že okradeného muže sledovaly dvě ženy. Jedna z nich mu nejprve rozepnula zip v horní části tašky a nakonec se pohotově zmocnila celého balíčku volně uložených bankovek. Obě na místě tvořily dokonale sehranou zkušenou dvojici,“ uvedla policejní tisková mluvčí Lenka Drahokoupilová.

V sousedním Rakousku nejsou totožnosti obou žen policii neznámé. „Jsou vedeny v pátrání. Důvodem je podezření z opakovaných krádeží. Mladší z nich (31 let), která měla peníze z tašky vytáhnout, skončila ve vazbě. Podařilo se nám ji zadržet, když opět přijela do příhraničního nákupního centra na Znojemsku. Jestliže jí bude vina prokázána, hrozí jí podle trestního zákoníku odnětí svobody na jeden rok až pět let. Po druhé z dvojice (32 let) i nadále pátráme,“ dodala Drahokoupilová.

Video zachycující krádež zde.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *