Orli Znojmo – HC Bolzano 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Červené dresy Orlům výhru nepřinesly. Bolzano v poslední třetině nejprve vyrovnalo a poté proměnilo trestné střílení, čímž si zajistilo svou výhru.


foto: Rostislav Pfeffer

Branky a nahrávky: 12. Hlava (Luciani, Vainonen), 37. Kalus (Stehlík, Lattner) – 48. Bernard (Frank), 49. Findlay (Catenacci, Campbell), 56. Petan (TS). Rozhodčí: Babić, Trilar – Bärnthaler, Nemeth. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení:0:1. Diváci: 2371. Střely na branku: 33:22.  ORLI ZNOJMO: Lassila – Parkkonen, Sedlák, Vainonen, Tejnor, Lattner, Stehlík, Kruckovyč – Kalus, Matuš, McPherson – Hlava, Stretch, Luciani – Němec, Bartoš, Mrázek – Špaček, Novák, Oščádal.

HC Bolzano: Irving – Nordlund, Marchetti, Geiger, Campbell, Glira, MacKenzie, Rowley, Frank – Brace, Findlay, Petan – Catenacci, Crescenzi, Insam – Deluca, Kuparinen, Miceli – Frigo, Bernard, Schweitzer.


První minuty úvodní části patřily hostům. Tyč za Lassilovými zády rozezvonil po dvaašedesáti vteřinách Insam. I Orli si ale brzy našli cestu do útočného pásma. V šesté minutě sice brejk dva na jednoho Hlava s Lattnerem neproměnili. V přesilovce ale poslal Orly po Vainonenově střele do vedení Nicolas Hlava.

V polovině druhé periody zahrozil Novák. Irving si ale jeho blafák do bekhendu pohlídal. O tři minuty později trefil C.J. Stretch jen pravou tyč. Znojmo si nadále tvořilo šance, a tak bylo jen otázkou času, kdy opět udeří. To se stalo v sedmatřicáté minutě. Z mezikruží se prosadil Marek Kalus.

V sedmapadesáté minutě se Kalus při vlastním oslabení dostal do samostatného úniku. Ten neproměnil. Hosté se ale provinili hrou v šesti, a tak hra pokračovala hrou čtyři na čtyři. Bolzano si vybudovalo tlak a po Lucianiho návratu z trestné lavice skórovalo. V oslabení poslal puk mezi Lassilovy betony Anton Bernard. O dvě minuty později přidal vyrovnávací trefu Bolzana z mezikruží Brett Findlay. V šestapadesáté minutě McPherson těsně minul branku hostů a do brejku se dostal Crescenzi, svůj samostatný únik ale neproměnil. Rozhodčí následně nařídili trestné střílení, ve kterém se Alexander Petan nemýlil. Znojmo chtělo ještě zvrátit zápas zpět na svou stranu a zkusilo to v šesti, prosadit se už ale nedokázalo.

Nikola Katolická – OZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *