FC MAS Táborsko – 1.SC Znojmo FK 4:1 (1:1)

Rovněž druhý zápas Tipsport ligy skončil pro znojemské fotbalisty jasnou prohrou. V sobotu odpoledne naši borci nestačili na FC MAS Táborsko 1:4, když tři góly opět obdrželi ve druhém poločase. Jediná branka našeho výběru přišla z pokutového kopu, ze kterého se nemýlil Jakub Teplý.


Ilustrační foto

Branky: 41. Čermák, 71. Pfeifer, 77. Hasil, 84. Klusák – 44. Teplý (pen.).  Rozhodčí: Dubravský – Caletka, Lakomý. FC MAS Táborsko: Němeček – Kodad, Navrátil (C), Hasil, Kučera, Čermák, Traore, Prošek, Musiol, Schramhauser, Šandera. 1. SC Znojmo FK: Buček – Cheredea, Cihlář, Ordoš, Moravec, Andrejić, Helísek, Lacko, Marciuš (c), Teplý, Dramé, 2. poločas: Atanackovič – Krčík, Avdić, Štrombach, Kučera, Mičola, Malár, Mudra, Hlůže, Martínek, Beganović.


Druhý sobotní líšeňský zápas měl začít v 13:00, kvůli pozdnímu příjezdu fotbalistů Táborska se však uskutečnil až o půl hodinu později. Před výkopem se tak mohl rozehřívat Antonín Buček, který se v bráně představil poprvé od konce podzimu. Na lavičce v první půli zůstal Marko Atanackovič, jen mezi diváky se objevil Vlastimil Veselý. Ani v nominaci se tentokrát neobjevil záložník Kevin Kokorovič, jehož trápily menší zdravotní problémy. Úvodní minuty zápasu byly ve znamení nervozity a nepřesnosti. Více tak zaujaly pády v pokutovém území soupeře, po sražení Marciuše a Teplého rozhodčí penaltu nepískal. První jmenovaný se krátce před polovinou půle snažil o střelu, ta ovšem byla nepřesná. Po půl hodině hry Michal Ordoš parádně vyslal do šance Andrejiče, který byl před vápnem faulovaný. Zajímavá šance však nebyla vyřešena ideálně. O čtyři minuty později zahrozilo Táborsko, Musiol trefil jen boční síť. Nejdůležitější pasáž úvodní půle tak nastala od 41. do 44. minuty. Jihočeši se dostali do vedení zásluhou Adriana Čermáka, který zvládl obejít dva protihráče – 0:1. Brzy však bylo vyrovnáno. Lacko dvě minuty po vyrovnání nevyužil velkou šanci ke skórování. Litovat ale nemusel, Teplý se totiž ocitl na zemi,  a hlavní rozhodčí tentokrát penaltu již zapískal. Právě znojemský útočník se postavil k penaltě, kterou s přehledem proměnil – 1:1. Po úvodním poločase hlavní trenér Leoš Kalvoda znovu prostřídal celou jedenáctku, ve které se objevil například Patrik Martínek. Ze strany znojemského výběru pokračovaly nepřesnosti z první části, tři solidní šance Táborska do 62. minuty zůstaly nevyužity. Nevydařenou se tak stala poslední dvacetiminutovka zápasu. Lukáš Pfeiffer prošel středem hřiště a střelou k tyči propálil Atanackoviče – 1:2. Švéd lovil míč ze sítě o chvíli později, když znojemská defenzíva po rohu týmu z jihu Čech nezvládla uhlídat Karla Hasila – 1:3. Šest minut před koncem dal konečnou podobu zápasu David Klusák, ten přibližně z pětadvaceti metrů překvapil znojemského brankáře. Po dvou zápasech Tipsport ligy se tak náš tým nachází na poslední příčce se skóre 3:9.

Darko Šuškavčevič: „Největší problém byl v našich individuálních chybách, hlavně ve druhé půli jsme hráče nedostupovali a nereagovali na situace. Směrem dopředu jsme předvedli strašně málo. Nemělo by se to takhle stávat. Předváděná hra zatím není podle našich představ.“

  Milan Šoba, Radek Štohl – 1. SC

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *