Plavci TJ Znojmo na MČR, v roce 2018 a 2019…

Mistrovství ČR v plavání

Poslední den mistrovství republiky seniorů a dorostu v plavání  v Plzni 16. 12. přinesl plavcům TJ Znojmo další tři medaile, o které se postarali Veronika Kolníková v seniorské kategorii na 400 PZ a Adam Hlobeň v kategorii dorostu i seniorů,kde získal 2 x 3. místo.

Další finálové umístění získal Matyáš Svoboda, který se umístil v kategorii dorostu na 400 PZ na 6. místě a v kategorii seniorů v odpoledním finále vybojoval 7. místo.

Celkem se plavcům TJ Znojmo podařilo na mistrovství ČR získat 10 medailí. 

Hodnocení sezony 2018

Zeptali jsme se hlavního trenéra oddílu plavání TJ Znojmo Jiřího Kyněry:

Jak byste hodnotil letošní sezonu?

V letošním roce se nám podařilo navázat na úspěchy z předchozích let i přesto, že tréninkové podmínky se nám výrazně zhoršily na základě rozdělení tréninkových hodin pro dva plavecké oddíly.

V kategorii seniorů se podařilo Veronice Kolníkové vrátit do formy po roční zdravotní přestávce a výrazně posunula svoje osobní, a tím i slovenské rekordy na 1500 VZ, které ještě potvrdila titulem mistryně Slovenska i ČR.

V kategorii dorostu se výrazně zlepšil Adam Hlobeň a získal v letošním roce 16 medailí a dokonce v kategorii seniorů se mu podařilo získat pět medailí na mistrovství republiky.

V kategorii žactva byl nejúspěšnější Filip Čajka, který získal 10 medailí na žákovských mistrovstvích ČR.

Na mezinárodní úrovni se podařilo Adamu Hlobeňovi splnit limit na ME juniorů a tam se probojoval do semifinále na 200 m motýlek, kde si vyplaval 13. místo ve vynikajícím výkonu 2:00,65 a tímto časem se nominoval na juniorské OH do Argentiny.

Na OH v Argentíně juniorů Adam Hlobeň obsadil na 200 m motýlek skvělé 12. místo!

Vaše plány na příští rok?

V roce 2019 bychom chtěli připravit naše plavce na mistrovství  ME juniorů, které se uskuteční v Kazani a následně na MS juniorů, které bude v Budapešti. Byl bych rád, kdyby se těchto soutěží zúčastnili naši dva nadějní starší junioři Adam Hlobeň a Matyáš Svoboda.

Mladší junior Filip Čajka by se měl v roce 2019 zúčastnit Evropských her mládeže juniorů.

Veronika Kolníková se určitě pokusí nominovat na některou soutěž seniorů a to MS na dlouhém bazénu a koncem roku na ME na krátkém bazénu.

Příprava na tyto soutěže bude hodně náročná a bude potřeba se zúčastnit několika náročných soustředění…

-I-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *