Krytý bazén v Louce v nedohlednu

Zastaralé městské lázně má nahradit nový krytý bazén v Louce, jehož cena byla předběžně odhadnuta na 160 až 220 milionů korun. V roce 2019 Město počítá s vypracováním projektu, ale žádné bližší informace nejsou prozatím známy. O výstavbě nového krytého bazénu se mluví už několik let, ale u řečí to prozatím také končí.


Vizualizace z roku 2016

Znojemské městské lázně jsou palčivým problémem posledních let. Poprvé byly otevřeny v říjnu 1965 a v minulosti byly již mnohokrát opravovány, naposledy minulou zimu. V roce 2012 je chtěli hygienici kvůli nevyhovujícímu stavu dokonce zavřít. Otázkou je, jak dlouho ještě budou schopné sloužit.

Dle informací z radnice, by měl areál Horního parku projít rekonstrukcí. Ta by se měla týkat jak lázní, tak veřejných toalet a bývalého letního koupaliště na Sokolské ulici. To bylo vystavěno v době, kdy se rušilo přírodní koupaliště na řece Dyji, kvůli výstavbě Znojemské přehrady byl jeho provoz ukončen s otevřením koupaliště v Louce. Od té doby se prostory využívají pouze sporadicky a spíše chátrají.

„Pro zbývající prostor se bude hledat využití ve chvíli, kdy se postaví nový krytý bazén v Louce a současné lázně se uzavřou (celý tento prostor by měl logicky mít následně jiné využití),“ sdělila Zuzana Pastrňáková. Na dotaz, kdy by měl být nový krytý bazén v Louce postaven, odpověděla tisková mluvčí následovně. „Konkrétní datum říci nelze. V současné době je vydáno územní rozhodnutí pro výstavbu bazénu a letos plánujeme zadat vypracování projektové dokumentace pro stavební povolení. Rozhodnutí o výstavbě jako takové tak bude záviset na vedení města.“

Nový krytý bazén v Louce je stále v nedohlednu.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *