Vánoční vítězové

Město opět ocenilo ty, kteří svou vánoční výzdobou v ulicích dotvářejí sváteční atmosféru. Nejkrásnější vánoční výzdoba je letos k vidění na Veselé ulici. Porota vybrala i nejlépe vyzdobenou výlohu v městské památkové rezervaci, nejkrásnější stromeček na Obrokové ulici a udělila zvláštní cenu.Odborná porota hodnotila venkovní vánoční výzdobu domů a bytů ve městě a v jeho městských částech. První místo za výzdobu svého domu získala Zdeňka Svobodová s bydlištěm ve Veselé ulici. Druhé místo získala Lenka Klempová z Mramotic a třetí místo Zuzana Přechová z Přímětic (ulice Poštovní).

„Porota také letos udělila zvláštní cenu za výzdobu domu ve Veselé ulici 19, ačkoli se jeho obyvatelé sami do soutěže nepřihlásili. Při obchůzce městské památkové rezervace a hodnocení výzdoby provozoven v centru se natolik zalíbila, že se rozhodli ji také ocenit,“ řekl starosta Znojma Jan Grois.

V kategorii nejkrásnější vánoční výlohy v městské památkové rezervaci zvítězila prodejna Klenoty Mareš na Obrokové ulici, druhé místo získala prodejna Obuv Svoboda na Horním náměstí a třetí Lékárna na Obrokové ulici.

Nezapomnělo se ani na ocenění pro děti, a to za výzdobu stromečků na Obrokové ulici. Nejkrásnější stromeček patří ZŠ Václavské náměstí a MŠ Pražská – odloučené pracoviště MUDr. Jana Jánského. Zvláštní cenu si zasloužily i děti ze školní družiny ZŠ JUDr. Josefa Mareše (Klášterní). Za odměnu se mohou těšit na vyjížďku turistickým vláčkem.

Zuzana Pastrňáková tisková mluvčí Města Znojma

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *