Vánoční nadělování celníci proměnili ve vánoční zabavování

Ve vánočním období nezvolnili ani celníci v jihomoravském kraji. Odměnou jim byla zabavená „nadílka“ stovek litrů nafty, desítek litrů lihovin a padělků oblečení.


Ilustrační foto

Jednou z kontrolovaných lokací byly také Hatě – Chvalovice. „Prakticky denně zde procházely a vykonávaly dozor nad dodržováním povinností a zákazů v souvislosti s vymáháním práv duševního vlastnictví. Poslední odpoledne před Štědrým dnem se jeden nekalý obchodník ukázal. Na stánku nabízel kabelky a obuv označené ochrannými známkami GUESS, O BAG, Calvin Klein, Louis Vuitton, CONVERSE a dalšími. Současně zde celníci našli i štítky s logy k označení zboží. Vzhledem k podezření, že se nejedná o zboží vyrobené se souhlasem držitele práva duševního vlastnictví, celníci vše zadrželi. Prodejní hodnota originálů by činila přibližně padesát pět tisíc korun,“ uvedla Lada Temňáková, tisková mluvčí Celního úřadu Jihomoravského kraje.

U Brna celníci zabavili 255 litrů nafty. Řidič dodávky s maďarskou poznávací značkou uvedl, že si ji veze pro vlastní potřebu do Německa, ale neměl k ní žádný doklad o zdanění. „Celníci naftu zajistili a únik na spotřební dani byl vyčíslen přibližně na tři tisíce korun,“ vypočítala Temňáková.

Do cíle nedovezl zboží ani řidič dodávky s ukrajinskou státní poznávací značkou. Kromě vína, piva a lihovin, které byly řádně označené, měl v nákladovém prostoru 23 PET lahví s neznámou tekutinou. „Řidič vypověděl, že se jedná o ovocný destilát, který koupil v Rumunsku. Doklad o nákupu však neměl žádný. Zboží bylo taktéž zajištěno a únik na spotřební dani byl tentokrát vyčíslen přibližně na pět tisíc korun,“ dodala Temňáková.

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *