Otevíráme metro

Je Brno opravdu metropolí nebo jen uměle nadhodnoceným městem jižní Moravy? Co má víc než Znojmo? Hrad? Ten máme taky, a jako trumf i rotundu. Vysoké školství? Taky se tu najde. Jediné, co nemáme, je tramvaj. Ale zato tu máme metro! Ha!


fotomontáž: -bur-

Opět jsme Brnu vytřeli zrak, stejně jako v roce 1999 s extraligou. Zatímco Brňáci se plácali kdesi v první lize, Znojmo mastilo nejvyšší soutěž. A těch hvězd, co tu postupně hrály, Eliáš, Havlát, Vokoun, Dopita… Jihomoravskou metropoli to muselo vytáčet k nepříčetnosti. A to takovým způsobem, že se nám rozhodli pomstít odkoupením znojemského pivovaru Hostanu a poté i licence na hokejovou extraligu! Pravděpodobně se řídili pravidlem, když je nemůžeš porazit, kup je.

To by ale Znojmáci nesměli být zarputilí bojovníci. Varny na nahořklý zlatavý mok opět vaří, a hokej se hraje dokonce na mezinárodní úrovni. A protože nejlepší obrana je útok, vytáhli se kalibrem, který nafrněným Brňákům vyrazí dech.

První zastávka metra našla své místo v samém centru města na Horním náměstí. Kam povede, je zatím přísně tajné. Prozatím jsou přístupné pouze toalety, které jsou součástí kolosální stavby, ale vchod do metra je uzavřen a bedlivě střežen. Znojmo chce totiž zabránit vniknutí případných agentů z Brna, aby náhodou neokoukali jedinečnou technologii, se kterou jsme tuto dlouho utajovanou stavbu vystavěli.

Za rozhodnutím vybudovat metro údajně stojí snaha o zlepšení dopravní situace. Ta občany sužuje již mnoho let, a konečně to vypadá na důvtipné rozuzlení dopravní ságy.

Naopak Brnu se na dopravě dělá dračí smyčka, jelikož tamní hlavní nádraží omezí roční výluka. Metro se stává pro Znojmáky nejcennějším povánočním dárkem, protože by mělo být otevřeno na Nový rok. A jestli ne, mají v tom opět prsty Brňáci!

-bur-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *