Znojemský Richard Král vícemistrem v motocrossovém šampionátu střední Itálie!

Nádherný závěr sezony 2018 a skvělé výsledky. Ve výborné formě se předvedl znojemský žák základní školy, jedenáctiletý Richard Král na posledních rozhodujících závodech italského šampionátu v motocrossu. Poslední závod sezony v italském středisku Lesignano de Bagni nedaleko Parmy byl velmi napínavý. Kromě prvního v celkovém pořadí, který už měl velký náskok, následovali tři jezdci takřka s minimálním odstupem bodu. Richard byl průběžně druhý, avšak třetí a čtvrtý byl jen pár bodů za ním a právě tento závod měl rozhodnout.Rinaldiho trat, na které trénují a na které vyrostli i výborní italští jezdci, je dost technicky náročná a díky hornatému terénu převážně členěná prudkými výjezdy a sjezdy s mnoha skoky. Věděli jsme, že do toho musíme dát vše, a s tím šel Richard na start. Obě finálové rozjížďky jel na maximum a obě nakonec štastně dojel do cíle na 2. místě. A tak se stal celkově v motocrossovém šampionátu střední Itálie vícemistrem a obhájil tak loňskou stříbrnou medaili.

Ale uplný konec sezony patřil supecrossové trati a to v Carpi nedaleko Modeny. Každý rok se v Itálii na konec roku pořádá benefiční závod pro jezdce, kteří utrpěli v motocyklovém sportu těžké urazy. Tohoto závodu RIDERS FOR RIDERS – RIDE FOR LIVE se učastní většinou nejen všichni špičkoví italští závodníci z MXGP, Supercrossu, Endura a FMX, ale také závodníci z MOTO GP a Superbiku. Richard má tuto trat v Carpi velmi oblíbenou a moc se na ni pokaždé těší. Tento závod se mu podařilo ve třídě 65 ccm vyhrát. Odvezl si domu krásný zážitek, že mohl podpořit tento benefiční závod a startovat s takovými jezdci, kteří jezdí mistrovství světa.

Tímto rokem pro Richarda třída 65 ccm končí a příští rok přechází do silnější kubatury 85 ccm, a tím i mezi kluky 12 – 15 let. Tak doufejme, že bude mít nadále z tohoto sportu radost a že do cíle bude dojíždět zdráv i s úsměvem.

-I-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *