Vánoční utkání florbalistů TJ Znojmo LAUFEN CZ se povedlo se vším všudy!

V sobotu 22. prosince odehráli florbalisté TJ Znojmo LAUFEN CZ speciální vánoční utkání, ve kterém vyzvali na domácí palubovce TJ Sokol Královské Vinohrady. Utkání se povedlo se vším všudy, přišlo skvělých 362 diváků a atmosféra byla ve třetí třetině opravdu strhující. K vidění byla vyrovnaná bitva, kterou rozhodl až v prodloužení domácí Martin Pánek, Znojmo tak zvítězilo 5:4 po prodloužení. Mimo to znojemský florbalový oddíl rozdal svým fanouškům 20 vánočních dárků, o které se losovalo v průběhu obou přestávek.TJ Znojmo LAUFEN CZ – TJ Sokol  Vinohrady 5:4 PP

Utkání začalo lépe pro hosty, hned v čase 2:40 dostali příležitost v podobě přesilové hry a o minutu později ji dokázali využít. Sám potrestaný Martin Ďuriška se s takovou situací nechtěl smířit a před polovinou první třetiny vyrovnal po krásném sólu! Vinohrady si však vzaly vedení zpět na svoji stranu, když se trefil nejlepší střelec hostů Martin Skřivánek.

Druhá perioda vyšla lépe domácím, i když nejprve se trefili opět hosté. Poté však zařadila vyšší rychlostní stupeň první lajna domácích a podařilo se jim srovnat! Nejprve se trefil obránce Kladivo a po něm nejproduktivnější hráč Znojma Martin Šindelář.

Do závěrečné třetiny se tak šlo za vyrovnaného stavu 3:3. Tempo utkání se ještě zvedlo a s ním i atmosféra v hale, k vidění byla spousta šancí, ale brankáři drželi své týmy. Byly to opět Vinohrady, které se dostaly do vedení, a už to vypadalo, že ho udrží až do závěrečné sirény. Jenže LAUFEN sáhl ke hře bez brankáře a v šesti hráčích v poli hráli výborně. Celá hala málem vybouchla, když Šindelář dorazil do sítě střelu Čihala a osm sekund před koncem vyrovnal!

SKV vyhrálo buly a tak na začátku prodloužení drželo míček na svých holích. Sokol se neodvážil ke hře 4 na 3 a po minutě a půl přišel o míček. Naopak Znojmáci šli do přečíslení a skvěle kombinovali. Hosté si ještě vzali timeout, aby se připravili na speciální situaci, ale to na LAUFEN neplatilo. Krejčíř předložil Martinu Pánkovi přesnou přihrávku, a ten tvrdou střelou rozhodl o osudu tohoto utkání, Znojmo vyhrálo 5:4 po prodloužení!

Branky a asistence Znojma: Martin Ďuriška (Krejčíř), Miroslav Kladivo, Martin Šindelář (Novák), Martin Šindelář (Čihal), Martin Pánek (Krejčíř).

Komentář trenéra hostů Michala Pazdery: „Dnes jsme dokázali předvádět hru, která snese nějaké měřítko, pouze 25 minut z 64. V kombinaci s neproměněnými šancemi za stavu 4:3 to stačilo pouze na zisk jednoho bodu. Děkujeme diváků za báječnou atmosféru. Soupeři pak ze férový zápas a spoustu zkušeností. Všem přejeme příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně zdraví a splněných přání.“

Komentář trenéra domácích Jakuba Martinka: „Tohle vítězství, byť jen za 2 body, tým potřeboval jako sůl. Od 2. třetiny jsme upravili styl hry, chtěli jsme se hlavně uklidnit a hrát víc s balonkem, což se nám podařilo. Byl to boj o každý metr a dnes jsme obrovskou bojovností a skvělými fanoušky za svými zády zápas obrátili. Soupeři děkujeme a všem přejeme krásné Vánoce!‘“

-P-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *