Záhada sv. Štěpána

Kuriózní a možná až neuvěřitelný sled tří podobných událostí v době 2. svátku vánočního, tedy na sv. Štěpána, řešili městští policisté. Vyjížděli během krátkého časového úseku ke třem různým mužům, kteří se večer toho dne shodně stěžovali na bolesti nohou. U všech tří musela zasahovat záchranka.


Ilustrační foto

„Ano, je to pravda,“ komentovala výjezdy Eva Smutná z Preventivní skupiny Městské policie. „Nejdřív jsme zasahovali v Azylovém domě, kde si na bolesti nohou stěžoval opilý klient. Nebyl vůbec schopen chůze. Podobný případ se o něco později odehrál na ulici Dr. Milady Horákové, kde strážníci k ležícímu muži opět volali zdravotnickou záchrannou službu. I on si stěžoval na bolest nohou. A do třetice jsme kousek odtud u pošty na žádost zdravotnické záchranné služby prověřovali pravdivost telefonátu mladíka, který se též dožadoval příjezdu lékařů. Jako ostatní v předešlých případech ho trápila bolest končetin.“

Slovo bolavé nohy ten večer tak strážníci skloňovali ve všech pádech. „Je to skutečně zvláštní,“ komentovala vše Hedvika Kropáčková za samotné zdravotníky. Všechny výjezdy potvrdila s tím, že též druhý muž byl opilý a na končetinách měl lehké zranění. Podle výpovědi dalšího muže, ležícího jen opodál, noha zase bolela po sportovním výkonu. Údajně se neznali. Odvezeni byli stejnou sanitkou a ošetřeni na chirurgii ve znojemské nemocnici.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *