Táta mi možná seshora napovídá, myslí si Jiří Petrášek, syn Werichův

Před šesti lety přinesla média pikantní informaci. Kdesi u Děčína prý žije utajovaný syn Jana Wericha, který dětství prožil u adoptivních rodičů. Život Jiřího Petráška, dosud ředitele Obchodní akademie, nabral nový směr. Poté, co tato skutečnost vešla v obecnou známost, začal dostávat nabídky k natáčení televizních seriálů, vyšla mu kniha, stal se rozhlasovým moderátorem a jezdí po republice bavit lidi. Geny jsou zkrátka geny. Přesvědčili se o tom účastníci jeho nedávné besedy v Městské knihovně ve Znojmě. Druhý den ráno jsme se s Jiřím Petráškem setkali v jednom útulném penzionku na okraji Znojma. Řeč se postupně stočila k Vánocům a k tajemstvím mezi nebem a zemí.Ve Znojmě jste publikum doslova katapultoval humorem. Dělat srandu ale není určitě žádná legrace.

Aniž bych kohokoliv podceňoval, úplný pitomec opravdu nemůže dobrou srandu dělat. Pitomec se naučí jen pár obhroublých vtipů, takže rozdávat radost inteligentně není vůbec jednoduché. Mě to ale hrozně baví. Ta zpětná vazba, když se lidi smějí, je hodně příjemná. Jenže veselý nemůže být člověk celý den. Známí mé ženě říkají, ty to máš dobrý, u vás musí být pořád veselo. Mýlí se. Ne, že bych nechtěl doma ženu rozesmát, protože tam bych musel zadarmo. Domů už chodí komik unaven.

O tom jak se Jiří Petrášek dozvěděl, že je syn Jana Wericha, jak slaví Vánoce, a jestli pomáhá připravovat štědrovečerní pokrm se dozvíte v aktuálním dvojčísle dostupném online nebo v tištěné podobě na novinových stáncích.

-jan-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *