VALETUDO-RK reprezentuje své město Znojmo na závodech dětí v JUDU

JUDO (překlad „jemná cesta“) je ušlechtilý úpolový sport, kterému, díky českému olympijskému vítězi Lukáši Krpálkovi, roste oblíbenost po celé republice. Ve Znojmě se rodina judistů rozrůstá každým rokem a úspěchy na sebe nenechávají čekat – hlavně v oblasti dětského juda.VALETUDO-RK Znojmo, oddíl JUDO, který sídlí ve multisportovním komplexu GLADORK GYM, je od letošního roku členem Českého svazu Juda. To znamená, že se mu možnosti, kde se ukázat, jen hrnou! První velkou akcí pod záštitou ČSJu, kde se domácí klub mohl předvést, byly závody dětí v judu GLADORK CUP pořádané samotným domácím klubem. Konaly se dne 17. 11. ve Znojmě a měly charitativní poslání. Akce byla nadmíru úspěšná, závodů se účastnilo skoro 100 dětí, vše proběhlo bez komplikací a vybrala se spousta peněz (Kč 30640) pro postiženého Štefana, který díky penězům může opět navštěvovat Denní stacionář sv. Damiána. Ve stacionáři mu pomáhají se rozvíjet a zapojovat do společenského života. Domácí bojovníci na svých závodech získali spoustu medailí (1x 1. místo, 3x 2. místo a 3x 3. místo).

Hned 8. 12. se kluci účastnili dalších závodů, tentokrát se jelo do Kostic na tradiční Mikulášský turnaj. Bojovníkům ze Znojma se v Kosticích dařilo ještě lépe. Ze šesti účastníků se 6x umístili na stupních vítězů! Kluci Ondra a Lukáš Křížovi spolu s Karlem Bednářem se umístili na 1. místech, Matěj Mlátilík na 2. místě a Matěj Hrnčíř s Tondem Venkrbcem na místě 3. – vše v různých váhových kategoriích.

Hlavní trenér klubu Rudolf Kříž se úspěchu svých svěřenců nemohl zúčastnit, jelikož se v týž den vzdělával na semináři právě s výše uvedeným Lukášem Krpálkem. Semináře se účastil se svými kolegy z Blučiny a Žatčan (David Pavelka, Markéta Markelová, Rudolf Kříž). Ale i tak byl na své děti právem hrdý a už se těší na další závody, na kterých budou bojovníci ze Znojma hrdě reprezentovat své město Znojmo a svůj klub VALETUDO-RK!

-I-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *