Moravskokrumlovská krabice od bot plná štěstí

Až se letos rozsvítí vánoční stromečky, více jak třem stovkám dětí v regionu udělá radost obyčejná krabice od bot. Bude v ní zabalený dárek, který jim někdo neznámý daroval. Společenství Kolpingovy rodiny v Moravském Krumlově pro ně už podruhé organizovalo tradiční předvánoční akci Krabice od bot, která má potěšit děti z chudších rodin. Celorepublikově ji zaštiťuje Českobratrská církev evangelická.


foto: -jan-

Princip je neobyčejně jednoduchý.

Zájemci si prostřednictvím webu zvolí sociálně znevýhodněné dítě, které chtějí obdarovat. Znají jen jeho věk a pohlaví. Tomu pak koupí jakýkoliv dárek dle svého uvážení, zabalí do krabice od bot a odnesou na určené sběrné místo v Krumlově, ale třeba i ve Znojmě a na dalších adresách.

Obdarované děti pomáhaly vytypovat například sociální pracovnice z orgánů sociálně právní ochrany dětí, různé charitativní organizace, učitelky ze škol, jednotlivci.

„Krabice od bot stmeluje také rodiny těch, co dárky dávají,“ vysvětluje Lucie Karasová z Kolpingovy rodiny. „Sednou si dohromady, něco zabalí a myslí na druhé. Nejde jen o ten dárek, neřešíme ani jeho cenu, která by ostatně neměla být velká, jde o ten pocit sounáležitosti,“ vysvětluje Lucie Karasová.

Kolpingova rodina nyní plánuje uspořádat v sobotu 29. prosince v novotou vonícím rodinném krumlovském centru na Ivančické pro všechny své příznivce povánoční setkání.

Alžběta Janíčková

4 komentáře: „Moravskokrumlovská krabice od bot plná štěstí

 • 20.12.2018 (17:30)
  Permalink

  Krasne! Pani Anezka Jedlickova organizivala stejnou sbirku primo na Znojemsku a okoli, a byla uzasna!

  Reagovat
 • 20.12.2018 (18:49)
  Permalink

  Dobrý den. Paní co to dělala pro Znojmo a okolí avsak nespolupracovala s nikym z Krumlova 😉

  Reagovat
 • 20.12.2018 (19:42)
  Permalink

  Dobrý večer, k Vašemu článku mám docela velkou černou tečku. Pro Vás zcela jistě bezvýznamnou. Ale sbírku krabice od bot tady na Znojemsku pořádala Anežka Jedličková z Tasovic. Proč jí ste v článku neuvedli a spojily Znojmo s Krumlovem ???? Vůči paní,která věnovala spoustu času obesíláním ústavů a různych institucí, aby zjistila komu je možnost dárky darovat, svozem dárků a následnému rozvozu všem těm potřebným, ale i vůči nám co jsme dárky darovali, je článek docela nefér.

  Reagovat
  • 22.12.2018 (2:26)
   Permalink

   Přesně tak!!!
   Anežka tomu věnovala spoustu času a úsilí a i lidé,kteří darovali dárky…

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *