Hattrick Vinařství Líbal

Vítěz kategorie aromatická ostatní vína, držitel Best of Nation – Czech Republic, tedy nejlepší víno z České republiky a k tomu ještě Double Gold, čili velká zlatá medaile.

Takové ocenění získala Pálava, výběr z hroznů 2017 z hornodunajovického Vinařství Líbal na americké IWC San Francisco 2018. 

Na prestižní kalifornskou výstavu International WINE Compatition si vinař Marek Líbal nemůže stěžovat. V roce 2011 získal titul za nejlepší Sauvignon Blanc, o rok později měl pro změnu nejlépe oceněný Tramín červený. Pak nastala několikaletá přestávka, aby na tradici špičkových aromatických vín navázala loňská Pálava, pro niž zrály hrozny na vinici Frédy.

„V San Francisku se líbí naše aromatická vína. Ta od nás vždy uspějí. Pálava musí mít cukry, ale snad ještě důležitější je uhlídat obsah kyseliny. Vítězná Pálava má 36 gramů cukru v litru, ovšem toto množství vyvažuje více jak sedm gramů kyselin, což skýtá skvělé harmonické víno,“ komentoval úspěch Marek Líbal (na snímku).

Další velkou zlatou medaili pro Znojemsko získaly Vinné sklepy Lechovice za slámový Ryzlink rýnský 2015. To jsou jediné dvě velké zlaté medaile, které putují ze San Franciska na Moravu. Svoji sbírku doplnili lechovičtí vinaři ještě zlatou medailí za Chardonnay a dvěma bronzovými medailemi. Není bez zajímavosti, že jedna z nich je za Frankovku, jediné oceněné víno z modrých hroznů ze Znojemské vinařské oblasti na pobřeží Pacifiku. Oceněná byla všechna čtyři zaslaná vína.

Že se nejedná o náhodu, ale o skvělou práci vinařů Znojemské vinařské oblasti, svědčí zisk dalších medailí v konkurenci pěti tisíc vín z celého světa. Tři stříbrné a jednu bronzovou medaili získal Znovín Znojmo, dvě stříbrné a dvě bronzové získala skupina Lahofer.

„Je potěšující, že všechny naše čtyři vzorky bodovaly a potvrdily tak vysokou kvalitu vín z obou našich vinařství,“ uvedl marketingový ředitel Lahoferu Daniel Smola.

„Stříbrem ohodnotila mezinárodní porota sladký Tramín červený, výběr z hroznů ročníku 2017 z Vinařství Lahofer a suchý Ryzlink rýnský, VOC Znojmo, královská řada z Vinařství Hanzel. Bronz získal polosladký Muškát moravský, kabinetní víno ročníku 2017 z Vinařství Lahofer a polosuchý Tramín červený, pozdní sběr, 2017 z Vinařství Hanzel.“

Dvojici stříbrných medailí získala Agra Horní Dunajovice, po jedné Modrý sklep a Vinice Hnanice, které získaly ještě dva bronzy.

-eis-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *