Tenisté TK Znojmo úspěšní na celostátních halových turnajích

První víkend v prosinci začaly halové celostátní turnaje mládežnických kategorií, kterých se účastnili také znojemští tenisté a vedli si úspěšně.

O víkendu 1. – 3. 12.  uspořádal tenisový klub TK Znojmo halový celostátní turnaj mladších žáků tř. C, kterého se zúčastnilo celkem 24 hráčů, z domácích hráčů nastoupili Tomáš Wirgler a Max Králík, kterému se příliš nedařilo, a podlehl hned v úvodním kole.Tomáš Wirgler (roč. 2009), pro kterého byl tento turnaj prvním v kategorii mladších žáků, se zhostil turnaje na výbornou. V 1. kole si poradil s Krškou z Hlinska 6:4 6:1, ve 2. kole na něj čekal nasazený hráč č. 1 J. Milar z TC MJ Líšeň (roč. 2007 CŽ 37.). Tomáš odehrál vynikající zápas a po dvou a půl hodinovém boji ho porazil 4:6 7:6 14:12 a vybojoval si postup do čtvrtfinále. Ve ČF zápase porazil jihlavského Douchu 6:3 6:2, v semifinále Kněžínka ze ŽLTC (roč. 2007) 6:0 6:2 a radoval se z postupu do finále, kde ho čekal velký kamarád a spoluhráč čtyřhry Dominik Dujka (TK Prostějov).

V pondělním finále dvouhry Tomáš porazil D. Dujku ve dvou setech 6:0 6:2 a radoval se hned z 1. vítězství na prvním turnaji mladších žáků. Ve čtyřhře Tomáš Wirgler se svým spoluhráčem D. Dujkou dokázali zvítězit, když si ve finále poradili s jihlavskou dvojicí Doucha-Veškrna  6:2 6:0.

V Bedřichově u Jihlavy se o víkendu 1. – 3. 12.  konal celostátní turnaj tř. C mladších žákyň, kterého se zúčastnily znojemské hráčky  Alenka Medunová, Kristýna Pokorná a Zuzka Molíková. Zuzka na prvním turnaji ml. žákyň prohrála v 1. kole, Kristýna Pokorná postoupila do 2. kola dvouhry, kde prohrála s 1. nasazenou. Alenka Medunová vybojovala dvě vítězství ve dvouhře, což znamenalo postup do semifinále, kde prohrála s pozdější vítězkou turnaje Šindelkovou z Brna a obsadila výborné 3. místo.

Ve stejném termínu 1. – 3. 12. se konaly turnaje starších žákyň v Zábřehu a na TK Slovácku. V Zábřehu se podařilo hráčce TK Znojmo Barboře Sedlákové postoupit do semifinále dvouhry, kde prohrála s Temenugov (TC Brno) 3:6 1:6 a obsadila 3. místo.

Další znojemská starší žákyně Nikol Borovičková se zúčastnila turnaje na Slovácku, kde dokázala ve dvouhře vybojovat 3. místo a ve čtyřhře se svou spoluhráčkou E. Dvořáčkovou vybojovat 1. místo.

Dorostenka Simona Wirglerová hrála halový turnaj dorostenek na TC Brno, kde vybojovala se svou dlouholetou spoluhráčkou N. Řezníčkovou 2. místo ve čtyřhře.

-TK-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *